Son Dakika
16 Temmuz 2024 Salı

Kaçakçılar Yakalandı 200 muhabbet kuşu ele geçirildi

12 Ocak 2014 Pazar, 00:13
kacakcilar-yakalandi-200-muhabbet-kusu-ele-gecirildi-52d1c161493fe

Açıklamada, kaçakçı gruplardan ele geçirilen malzemelere de dikkat çekildi. Malzemeler arasında tabanca, tabanca mermisi, 17 bin litre akaryakıtla birlikte ikiyüz tane muhabbet kuşunun da bulunduğu belirtildi. Çok alkol tüketiyor musunuz? Hiç içmem. Karnında sorun yok. Doktorunuz kim? Doktorum yok aslında. İlaç kullanıyor musunuz? Artritim için eczaneden bir şey alıyorum. Ibuprofen mi? Naproxen mi? Bilmiyorum. Bazı artrit ilaçları ülsere neden olabilir. Gerçekten mi? Kanama sürerse ciddi olabilir. Sam. Ne oldu? Ziyaretçin var. Git. Aile yakınınmış. Dallas’tan gelmiş. Olamaz! Teşekkürler Haleh. Büyük anne? Yine Compazine’imizin kalmadığını söyleme. Eczane yeniden stoklamaya gelecek. Tigan’ı dene. Güzel fikir. Aldığın iş teklifini buldum. Merak etme. Miami’ye taşınmayacağım. Düşünmüyor musun? Hayır. Burayı seviyorum. Arada bir silahlar konuşuyor olabilir ama en azından insanlara yardım ediyoruz. Sana Ocak ayının bütçe düzenleme ayı olduğunu söylemem gerekmiyor. Bütçe kesintisi yapmamı istiyorlar. Bir şef doktoru işten çıkarmamı. Belki Son Dakika Haberleri’i Miami’ye yollayabiliriz. Son Dakika Haberleri’in maaşı az kalır. En az iki yüz bin dolar tasarruf etmeliyim. O kadar para alan, sadece sen ve Haber Dalga geçiyorsun, değil mi? Bir şekilde masrafları azaltmalıyım Kerry.

TSK’dan yapılan açıklamada, Suriye sınırındaki kaçakçılık operasyonları hakkında bilgi verildi. Açıklamada, “Türkiye-Suriye hududunda, 2’nci Hudut Alay Komutanlığı (Kırıkhan/Hatay) Akpınar (Ufuk) Hudut Karakol Komutanlığı sorumluluk sahasında, 15-20 kişilik bir kaçakçı grubun Suriye’den Türkiye’ye doğru hudut hattına yaklaştığı tespit edilmiştir. Tespit edilen bu durum üzerine, bölgeye Akpınar Hudut Karakol Komutanlığından, bir Ani Müdahale Timi (AMT) sevk edilmiştir. AMT, söz konusu şahıslara hududa yaklaşmamaları konusunda ‘dur’ ikazında bulunmuş, ‘dur’ ikazına uymayan şahısların, sınırı yasa dışı olarak geçmeye teşebbüs etmeleri üzerine, havaya uyarı ateşi açmıştır. Unsurlarımızın açtığı bu uyarı ateşi üzerine, Beni işten mi çıkarıyorsun? Bu şekilde mi söylüyorsun? Söylemenin iyi bir yolu yok. İnanılmaz. Bu işi uzun zamandır yapıyorsun Kerry. Biliyorum, bunu söylemek Haber bana düşmez ama son günlerde Haber yorulmuş gibisin. Ne? Çoğu zaman haber hazırlıyorsun. Haberleri izin günlerimde hazırlıyorum. Affedersiniz. Unasyn almam gerekiyor. Üzgünüm. Elim kolum bağlı. Ben sadece Haber Ne yapmaya çalışıyorsun? Doğru olanı mı, kolay olanı mı? Bundan mutlu değilim Kerry. Biliyorsun, Haber Seni kovacaklarken ben öne çıktım ve sorumluluk aldım. Tekrar acil servise dönmenin tek nedeni buydu. Senin de hâlâ burada olmanın tek nedeni bu. Kan sayımı ‘da. Yani kan kaybınız devam etmiyor artık. Geçen hafta sonu Atlantic City’deydik. O zaman hastalanmaya başladı. Biliyorum. Doktora gitmemiz gerekiyordu. Hayatım, haklıydın biliyorum. Ülseriniz veya yemek borusundaki bir damarda yırtık olabilir ama Haber Sizi hastaneye yatırmamız gerekecek. Bir uzman, emin olmak için Haber midenizi muayene edecek. kaçakçı şahıslar Suriye tarafına, geldikleri istikamete doğru kaçmışlar ve kaçakçılık girişimi engellenmiştir.” denildi.

ELE GEÇİRİLEN MALZEMELER

Yine dönem içerisinde 796 şahıs ile dört adet tabanca, 168 adet tabanca mermisi, 125 adet av tüfeği fişeği, 22 adet havalı av tüfeği, 59,932 kg uyuşturucu, 6 bin 594 karton sigara, 30 kg tütün, 17 bin 119 litre akaryakıt, iki adet yük hayvanı, 43 adet küçükbaş hayvan, 200 adet muhabbet kuşu, 60 adet cep telefonu, 15 adet muhtelif motorlu araç, 220 litre motor yağı, bir adet jeneratör, 4 bin 600 m elektrik kablosu, 450 adet kapı kilidi, 7 bin 647 kg muhtelif gıda maddesi, 19 bin 583 poşet gıda maddesi, 236 kutu muhtelif ilaç, 3514 adet muhtelif tıbbi malzeme, 200 kg muhtelif temizlik maddesi, 2.949 adet muhtelif giyim eşyası, 197 çift ayakkabı, 850 bin Suriye Lirası, 2 bin 200 Türk Lirası, 2 bin 200 ABD Doları ele geçirildiği ifade edildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...