Son Dakika
26 Mayıs 2024 Pazar

Doğalgazda EU Promatic faturayı yüzde 30 etkiliyor

15 Aralık 2013 Pazar, 08:33
dogalgazda-eu-promatic-faturayi-yuzde-30-etkiliyor-52ad4cbede8de

Yeni Buluşlar hayatımızı kolaylaştırdığı kadar cebimizede olumlu etki etmeye devam ediyor. Kazanlara yerleştirilen mini bilgisayar sayesinde merkezi ısıtma kullanan apartmanların enerji Gizli bir nişan eğlenceli olur. “Buradan Babalığa” En son ne zaman ayine gittin? Onun önemi yok. Gelenek bu. Benim için değil. Kiliseler güzeldir. Biraz da ürpertici. Senin bir öneride bulunduğunu görmüyorum. Kesin olarak bildiğim tek şey ilk düğünüme benzemesini Haber asla istemediğim. Peki. İlk düğünün nerede yapıldı? Ailesinin evinin arka bahçesinde. Ya seninki? Kilisede. Tül mü taktın, tafta mı? Sen tülleri, taftaları nereden biliyorsun? Efemine mi olmaya başladın? İnternet’te okudum. Bekle. Bak, ne diyeceğim? Sen düğünü planla, ben de asıl önemli şeyleri planlayayım. Balayı gibi. Oldu mu? Evet. Debridman ve antibiyotik gerekiyor. Cerrahiye yatırılsın. Ameliyathanede yapacağız. Yatak yaralarınızı tedavi edebilmek için sizi hastaneye yatıracağız. Sayın Dr. Neela Rasgotra’yı takdim edeyim. Mae Lee Park’a merhaba de Neela. Cerrahideki yeni fakülte öğrencimiz. Merhaba. Memnun oldum. Hakkında çok şey duydum. Harika. İyi şeylerdir umarım. Aşağı yukarı. Acil servisten gelen istenmeyen üvey çocuk olduğun kısmından söz etmedik. Merhaba. kaçaklarının önüne geçerek aynı oranda yakıtla daha fazla ısınma imkânı sunuyor. Doğalgaz ateşleme sistemini kontrol altına alarak 4 sene sonunda 1 sene bedava yakıt kullanmaya olanak tanıyor.

EU Promatic, adlı ürünün şu anda merkezi ısıtma kullanan binalarda uygulandığını belirten BDK Enerji Genel Müdürü Erdal Sezer, “Yakıta herhangi bir karışım koymadan veya bina ısısında kısmaya gitmeden ürünümüz ile kazanın çalışma şekline yön veriyoruz. Bu yazılım sayesinde sıcaklık belirli dereceye geldiğinde kalorifer çalışmasına ara veriyor; pencere açılır açılmaz algılanıyor. Şu anda bini aşkın kamu binası, Ben Haberler. Memnun oldum. Mae Lee, Kaliforniya Üniversitesi’nden Doktor Zimmer’la makale yayımladı. Onu kapma fırsatı doğunca hemen değerlendirdim. Her neyse. Resmi gezimiz burada sona eriyor. Zaman ayırdığınız için teşekkürler. Benim için zevkti. Burada ayrılsak iyi olacak. Kistik fibrozu olan hastam için imzanız gerekiyor. Duodenumun içinden koledokostomiyi hiç görmedim. Ben de. Güzel olur. Yeni stajyer alacağımızı bilmiyordum. Sahi mi? Sana haber verilmemesine çok şaşırdım. Bir sonraki plep ayaklanmasında bu konuyu gündeme getirmelisin. Talep listene bunu da ekle. Haydi gidelim Neela. Çabuk. Nerede çalışıyorsun? Connie Pastanesi’nde. İnsanı baştan çıkaran şeylerle dolu bir ada gibi. Her yerde pastalar var. Kalçalarım kocaman oldu. Bana mı söylüyorsun. Düğün pastaları neden o kadar pahalı? İki bin dolara düğün pastası gördüm. Hayatının en güzel gününe fiyat biçebilir misin? Ya tadı kötüyse? Bu yüzden tattırıyoruz. Peki. Planın ne Hope? Birkaç saat müşahede altında tutmak. Kötüye gitmezse Benadryl ve üç günlük Son Dakika Haberleri verip evine yollamak. toplu konut, hastane ve fabrikaya sistemi uyguladık. Bir kışta kendini amorti eden ürün ile senede ortalama yüzde 30 yakıttan tasarruf mümkün.” dedi.

Almanya Enerji Bakanlığı tarafından teşvik edilen ve Avrupa ülkelerinde merkezi ısıtmadan yararlanan binalarda kullanılan yazılım Türkiye’de de satışta. 40 sene ömrü olan EU Promatic, sıvı ve gaz yakıt kazanlarına takılıyor.

EU Promatic’in kayıp kaçağı önlediğini aktaran Erdal Sezer, şunları ifade etti:

“Ürün, evlerde ısı oranını indirmeden daha uzun yanma ve duraklama sistemi ile aynı oranda yakıtla daha uzun süre ısınmaya imkân tanıyor. Zamanlama ve sıcaklık programları sayesinde brülörün en doğru aralıklarla çalışmasını mümkün kılıyor. Kazan ateşlemesinden aldığı verilerle en uygun yanma süreleri belirleniyor. 4 bin 500 Euro’ya satılan ürün emisyon hacmini yüzde 50 kısarak sera gazlarının oluşturduğu çevre kirliliğini minimize ediyor. 4 sene ürün kullanıldığında bina 1 sene doğalgazı bedavaya kullanmış gibi tasarruf ediyor. Harika. Ekstra otomatik epinefrin enjektörü de yazalım. Tedbir için. Anlaşıldı. Hazır olacağız. Gıda zehirlenmesi geçiren hastam için imzan lazım. Peki. Bana da donmaktan kurtulan hastam için imzan lazım. Dinleyin. Helikopter geliyor. İki dakika sonra. Kar fırtınasında bir aile kaza geçirmiş. İki gün otomobillerinden çıkamamışlar. Devin Haberler. yaşında. Kalçası büyük ihtimalle çıkmış. Nabız . Kan basıncı ‘a . Satürasyon iyi. Ekokardiyogram, pelvis, Haber sağ kalça, femur, boyun ve göğüs röntgenleri. Charlotte bebeğim, bir şeyimiz yok. Cesur ol. Her şey yolunda. Durumunu anlat. Charlotte. On yaşında. Kafasından yaralı, vücudu susuz, hipotermik ama kendinde. Sistolik kan basıncı . Charlotte, seni ısıtacağız ve kendini daha iyi hissetmeni sağlayacağız. Bair Hugger, ısıtılmış serum fizyolojik ve oksijen. Babanın durumu kesinlikle daha kritik. Julius Haberler. yaşında. Hipotermik. Bradikardisi var. Kalp atışı , kan basıncı ‘lerde. Büyük travma işareti yok. Ekokardiyogram, kalp monitörü, kan testleri, kreatin kinaz, Haber tam kan sayımı, foley kateteri, göğüs röntgenleri. Kalorifer kazanında bir hafta EU Promatic takarak bir hafta da takmayarak harcanan enerji ve tasarruf miktarı otomatik olarak görülebiliyor. Otomobillerde kullanılan ve kırmızı ışıkta motoru durdurarak yakıt tüketimini kısan sistemin bir benzerinin akıllı dinamik çevrim yönetimi (DCM) teknolojisiyle kalorifer kazanlarına uygulanabiliyor. Yakıt tasarrufunun yanı sıra kalorifer kazanının harcadığı elektrikte tasarruf, mekanik ömürde uzama ve daha önemlisi baca gaz emisyonlarında indirim sunmakta. Ürünü kullananlar konfordan hiçbir ödün vermeden hiçbir zaman ayarlamaya gerek duymadan enerji tasarrufu yapıyor. Bozulmalara ve kusurlara karşı 15 sene garantisi vardır.”

BOŞA GİDEN ENERJİ 5 SENEDE BİR DAİRE PARASI EDİYOR

Merkezi ısıtma sistemi kullanılan binalarda boşa harcanan doğalgaz miktarının 20 daireli bir apartmanda 5 senede 80 bin lira maliyete ulaştığını dile getiren Sezer, “İşte bu meblağ havaya uçup gidiyor. Bizim bilgisayar tabanlı yazılımımız sayesinde boşa giden kayıp kaçak enerji tekrar ısınmada kullanılıyor.” dedi.

Kaynak: CİHAN

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...