Son Dakika
26 Mayıs 2024 Pazar

Cats Müzikali ilk kez Türkiye’de

27 Aralık 2013 Cuma, 14:24
cats-muzikali-ilk-kez-turkiyede-52bd6fb9e9536

Cats Müzikali ilk kez Türkiye’de : Konuyla alakalı yapılan açıklamaya neticesinde, Türkiye’ye ilk kez gelen müzikal, 21 Ocak’tan 2 Şubat 2014’e kadar İstanbul’da 16 gösteri yapacak. Tamam. Hemen döneceğim. Tamam mı? İlk olarak tanımadığımız kişilere mi söylüyoruz? Vikanlara mı? Canım söylemek istedi. Haberler. Amigo kızların koçunu gördün mü? Dışarıda kızlarla çalışıyor. Dokular uzun süre oksijenden mahrum kalırsa asit üretirler. Faydası olacak bir ilaç veriyoruz. Bu şekilde ne kadar süre yaşayabilir? Haftalarca, aylarca. Bir şey söylemek zor. Ama an meselesi değil mi? Bize yardım etmek istiyorsanız bunu uzatmayın. Acı çekmiyor. Ondan Evan’la ben sorumlu olacağız. Tek aile yakını bizleriz. Yalnızız. Bu çok fazla. Anlıyorum. Sizi sosyal hizmetli arayacak. Programlarımız var. Bir destek grubu var. Lütfen! Yeterince zorluk çektik. Ventrikül taşikardisi. Lidocaine’i boş ver. Ne? Amiodarone mı istiyorsun? Hayır. Kaçınılmaz sonu geciktiriyoruz. Bu kararı sen veremezsin. Yapma Sam. İkimiz de sonunun nasıl olacağını biliyoruz. Çocuklara neden bunu yaşatalım? Aldığı hasarın ne ölçüde olduğunu bilmiyoruz. Kırk dakika kalp masajı yaptık. Beyni ciddi hasar almış. Yine ‘luk dalga kompleksi. Sam, alemci çocuk hastan Haldol’e distonik tepki veriyor.
T.S. Eliot’un “Old Possum’s Book of Practical Cats” adlı kitabına ve Andrew Lloyd Webber’in rekorlar kıran uyarlamasına dayanan müzikal, kediler arasındaki bir öyküyü anlatıyor.
Bugüne kadar 300’den fazla şehirde, 50 milyondan fazla kişi tarafından izlenen, ilk kez 1891’de Londra’daki West End’de, 1982’de de Broadway’de izleyici ile buluşan müzikal, Londra’da 20 yıl boyunca sahnelendi.
Müziğin, dansın, şiirin, hayallerin, tiyatronun ve Sorun yok. Git. Lidocaine hazır. Infuser ayarlı. Bir daha olursa ilacı vermeye başla. Doktor Kovac’a çağrı bırak ve travma birdeki hastanın kötüleştiğini söyle. Geçen yıl neler olduğunu duydunuz. Kızlarım futbol takımıyla aynı otelde kalmayacak. Tasha hakkında konuşmamız gerekiyor. Durumu nasıl? Telefonu kapat. Seni arayacağım. Tasha, düştüğü için sakatlanmamış. Ne demek istiyorsunuz? Düşüşünü gördüm. Zorla dolaba sokulmuş ve öteki kızlar tarafından dövülmüş. Ne? Benim kızlarım asla Son Dakika Haberleri Bunu yapma! Bildiğinin farkında. Düşündüğünüz gibi değil. Tasha hassastır. Diğerleriyle hiç uyum sağlayamadı. Bahsettiği şey yaptığımız bir ekip çalışması. Dalağını alıyorlar. Bu önemsiz bir şey değil. Bunu kesinlikle ekip çalışması olarak görmüyorum. Kızlarım bölge şampiyonu. Büyük baskı altındalar. Bahanelerini onlara anlat, tamam mı? Ne olduğu umurumda değil anne. Para da umurumda değil. Lütfen ölme. Bir miligram daha Cats Müzikali ilk kez Türkiye’de. aşkın “mükemmel” uyumunu içinde taşıyan Cats, en iyi müzikal ve en iyi yönetmen dalları dahil olmak üzere Broadway’de 7 kez Tony Ödülü’nü kazandı. Olivier Award en iyi müzikal ödülü ve en iyi orijinal kadro kategorisinde de Grammy ödülü bulunan Cats, 2008 yılında İngiltere çapında kapalı gişe oynadı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...