Son Dakika
16 Temmuz 2024 Salı

Başbakan Erdoğan’dan açıklama İhanet şebekeleri çökecek

28 Aralık 2013 Cumartesi, 23:26
basbakan-erdogandan-aciklama-ihanet-sebekeleri-cokecek-52bf3cac851a6

Başbakan Erdoğan Manisa’da toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan, 17 Aralık operasyonu yapanların ihanet şebekeleri olduğunun altını çizerken. Bunun hesabını mutlaka soracağını söyledi.

İşte Başbakan Erdoğan’ın Manisa konuşması:

Biz İstanbul’dan geldik.  Manisa’yı da aynı statüyle Büyükşehir yaptık. 750 bini aşmış tüm şehirlerimizi büyükşehir yaptık.İşimle ilgili olanlar bile. Haberler Günaydın. Haberler Günaydın. Haberler Günaydın. Haberler Günaydın Fabienne. Haberler Geç mi kaldım? Haberler Yok, ben bugün erkenciyim. Ben daktilo edeyim mi? Ben hallederim. Çok kötü olursa sen yenilersin. Öyleyse ben diğer dosyaya bakıyorum. Evet! Bekleyin. Seni arıyorlar Fabienne. Efendim? Nasılsın? Sağ ol iyiyim. Haberler Diğer odadan devam etsene. Haberler Çok uzun sürmez. Anlayışlı ol, şu an meşgulüz. Akşama görüşürüz. Değişen bir şey yok. İyiyim. Yalnız bizi şimdi rahat bırak. Güzel. Pekala görüşürüz. Tamam. Hoşça kal. “Yakın zamandaki görüşmemizle ilgili Haber ” Haberler Günaydın. Haberler Günaydın Martine. Haberler Günaydın. Haberler Nasılsın? Haberler Manton yeni mi? Haberler Evet. Haberler Çok güzelmiş. Haberler Sahi mi? Evet, harika. Rengi fena değil, ama kesimi Haber Hayır, bence çok şık. Ayrıca bunun modası da geçmez. Çok tatlı bir yeşili var. Haberler Günaydın Frédéric. Haberler Size de. CHP bunu Anayasa Mahkemesi’ne gönderdi. Köyler ne olacakmış efendim? Ne olacak mahalle oalcak. Büyükşehir oraya hizmet götürecek. Köylerde kanalizasyon diye bir şey bilir misiniz? Ama artık köylerde bile kanalizasyon oluşmaya başlayacak. Foseptik çukurlarından köylerimiz arındırılacak. Medeni olmak budur.

MHP VE CHP’YE YÜKLENDİ

Ana muhalefetin de yavru muhalefetinde medeni olmak gibi bir derdi yok.

Ana ve yavru muhalfetin derdi hizmet değil. Kardeşlerim 2 gün Manisa’da misafiriz. Manisa’daki kardeşlerimizle hasret gidereceğiz. Manisa Merkez ve ilçelerinde 665 milyonluk yatırım gerçekleştiGünaydın Martine. Günaydın İçeri gel Martine, bir mektup yazdırmam gerekiyor Aslına bakarsanız ofiste buluşmayı yeğlediğimi bilmenizi isterim. Evet, burada daha rahat ederiz. Bütün evrakları da elden almış olurum. Öğle yemeği yemiyorum. Öğleden sonra bir sandviç yetiyor. Bilakis, oldukça sağlıklı olduğunu söyleyebilirim. Pekala. Yarın saat ‘te diyelim. Hoşça kalın. Hayır yok, yemeğe çıktı. Bilmem, bu saate kadar dönmesi lazımdı. Bir saniye. Geldi. Martine telefon sana. Haberler Fabienne, saat ‘e kadar dönerim. Haberler Tamam. Teşekkür ederim. Merhaba, nasılsınız? Teşekkür ederim, iyiyim. Görüşmeyeli uzun zaman oldu. Geçenlerde Gérard’ı gördüm. İşleriniz yolunda gibi. Oldukça iyi. Yakın zamanda işlerimizi büyütmek durumunda kalacağız. Ofiste işler başımızdan aşkın. Zamanınız varsa oturun. Olur, ama zaten şimdiden geç kaldım. Yarım saat önce riyoruz.

11 YILDA MANİSA’YA 8 MİLYARLIK YATIRIM

2 gün içerisinde 778 milyonluk yatırımını Manisa’ya kazandıracağız.

Kardeşlerim 11 yıl boyunca Manisa için çok büyük hizmetler verdik. 11 yılda Manisa’ya 8 milyar liralık. Eski rakamla 8 katrilyonluk yatırım yaptık. Okullar, barajlar, konutlar işyerinde olmam gerekiyordu. Benim programım dolu değil. Diğerleri yemek yerken ben çalışırım, ben çalışırken onlar yemek yer. Böylelikle kimse rahatsız etmiyor. Nefes alıyorsun. Bu durumda olan tek kişi siz değildiniz. Tamam bir programım var ama katı bir şekilde uymam gerekmiyor. Kendinizi ayrıcalıklı mı sanıyorsunuz? Sizin gibi binlercesi mevcut. Sokağa bir bakın. Bu saatte genelde kadınlarla ihtiyarlar oluyor. Hayır, erkekler de var. Evrak çantalı şu adamlar. O adam satış elemanına benziyor. Hayır, bence avukata benziyor. Belki de öğretmendir, veya gizli ajan. Belçikalı veya Danimarkalı bir gizli ajana benziyor. Günün her saati sokaklarda insanları görmek hoşuma gidiyor. İşte Paris’in büyüsü de bu. Banliyölerde geçen öğlenlerden daha kötü bir şey olamaz. Acayip derecede içimi daraltıyor. Sahiden öğleleri de mi sizi ürkütüyor? Paris’te olsak bile saat ‘e kadar kendimi rahat hissedemiyorum. Muhtemelen bizim saçma öğle yemeği alışkanlığımızdan kaynaklanıyor. Ben de bu yüzden inşaa ettik.

Üniversiteye bir tekno park, 4 fakülte kazandırdık. Biz gelene kadar yavrularımızın kitabını bulamıyorduk. Sıraların üzerine kitapları koyduk mu?

BAŞÖRTÜSÜNDEN RAHATSIZ OLANLAR VAR

Bizden öncekilerin aklı neredeydi. Biz saman kağıtlarla okuduk. Biz istedik ki çocuklarımız 1. sınıf okusun istedik.

İmkanı olmayan yavrularımıza ilköğretimde burs verdik. Parayı da anneye verdik. Üniversite öğrencileri ne alıyordu?nadiren öğle yemeği yiyorum. Onun yerine alışveriş yaparak korkularımdan kurtulmaya çalışıyorum. Yeşil olanı beğenmediniz mi? Yok, pek beğenmedim. Bu size yakıştı. Evet, ama tam olarak istediğim şey değil. Haberler Neresini beğenmediniz? Haberler Yok, öyle demek istemedim. Bunlara pek düşkün değilim, o kadar. Mavinin bana yakıştığının farkındayım, ama istemiyorum. Yeşili alın. O da bana yakışmıyor. Ben bir düşüneyim. Nasıl isterseniz. Haberler Buyurun. Haberler Balıkçı yaka kazak var mı acaba? Sizin bedeninizde kaldığını sanmıyorum. Belki bir beyaz Haber Haber veya sevimsiz bir bej kalmış olabilir. Lacivertlerde beden var mı? Şu an yok. Ama haftaya gelir. Gördüğünüz gibi pek hoş bir renk değil. Ya şuradaki? O da sizin bedeninize olmaz. Gömleklerimiz de var. Renklerini beğeneceğinizi düşünüyorum. Mesela şu. 45 liracık. Şimdi 480 lira. Yılbaşından sonra 500 liranın üzerine çıkıyor.

15 yıl yavrularımızın başı örtülü diye üniversitelere alınmadı. Biz sabır sabır dedik. Hamdolsun bu ayrımcılığı bitirdik. Ne oldu? Bir şey mi oldu? Ülke mi bölündü.

He rahatsız olanlar yok mu? Var tabii Ana ve Yavru muhalefet var ama şu an ses çıkaramıyorlar.

Kat sayı dediler. Meslek liselerine kat sayıTeninize uyuyor. Gözlerinizi de ön plana çıkarıyor. Bir deneyin, daha iyi görmüş olursunuz. Soyunma kabinlerimiz şurada. Ama ben gömlek istemiyorum. Ne önemi var. Siz bir deneyin. Eğer yakışmazsa, almazsınız gider. Almayacağımı tekrar söylemek istiyorum. Siz bir deneyin, merak ettim. Deneyeyim mi? Tabii, şöyle buyurun. Teşekkür ederim. Üzerinizde çok iyi durmuş. Biraz dar değil mi? Hayır. Düğmelerseniz görürsünüz. Yakası da sanki biraz yüksek gibi. İğnelerle tutturulduğu için size öyle geliyor! Bence harika. Sanki beden ölçünüz alınıp dikilmiş gibi. Kaşındırır mı acaba? Hayır, saf yündür. Yumuşaktır, . Şimdi kat sayı kalktı mı? Meslek liseleri istediği üniversiteye gidebiliyor mu?

ÖNCE GEZİ ŞİMDİ 17 ARALIK

Başörtüsünü kamuoyua sokuluyor muydu? Onu da hamdolsun hallettik.

Normalleşen bir Türkiye var. Ama rahat durmadılar. Önce Gezi sonra şimdi yaşananlar. Bu yapılanlar AK Parti’ye değil, millete yapılan bir operasyondur.

BU İŞİ MİLLET KAZANACAK

Güçlenen Türkiye’yi çekemiyorlar. Bununhafiftir, ütüye gerek duymaz. Pekala Haber Haber alıyorum. Yönetim, hisselerin çoğunluğunu elinde bulunduruyor diyelim. Yönetici Yardımcısı, elinde ufak bir hissesi olsa dahi Haber Haber kanunlar önünde maliklerden biri oluyor. Anlatabildim mi? Hem işveren hem de işçi durumunda oluyor. Girin. Bana ihtiyacınız var mı? Hayır, sağ olun. Hazırladığım sözleşmeyi yarın tamamlarım. Hoşça kalın Duydun mu? Baba geldi. Babaya hoş geldin de bakalım. Hoş geldin baba. Hoş bulduk Ariane. Haberler Hoş geldin aşkım. Haberler Hoş bulduk. Haberler Kazak aldım deme yine. Haberler Yok, gömlek aldım. Kendimi tutamadım. Bak bakalım beğenecek misin. Bakarım. Alışverişe çıkmışsın. Saat kaç gibi gittin? Sanırım gibiydi. Yumuşak kalple kapıları çalacağız.

Ya millet kazanacak ya zillet kazanacak. Ne diyoruz MİLLET.

Biz iktidara gelene kadar 76 km yapılmıştı. Biz bunu 376 km’ye çıkardık. Manisa inşallah Yüksek Hızlı Tren için.

Bunu neden yapıyorlar? Yüksek Hızlı Trenle. Bize diyorlar ki; katarla gidin. Şıp Şıp Şıp. Eskişehir-Ankara işte.

10. Yıl Marşı’nda diyor ya demir ağlarla Karşılaşabilirmişiz. Nasıl oldu da karşılaşmadık. Çok güzelmiş. Çok beğendim. Haberler Ciddi misin? Haberler Evet. Ne kadar da yumuşak! Dışı öyle, ama içi kaşındırıyor. Zamanla alışırmışım. Dur. Alışveriş yüzünden geç kaldım. Daha yemeği bile hazırlamadım. Beğendiğine sevindim. Bundan pek emin değildim. Bu kadar kolay karar verebileceğini sanmazdım. Tezgahtar kız çok zeki çıktı. Çok umursamaz davranıyordu. Aslını sorarsan aşık oldum. Gömleğe tabii. Çok nadiren böyle olur. Girin. :’da çıkabilir miyim? Yemek randevum var da. Tabii ki. ördük. Mustafa Kemal dışında bunların yaptığı bir iş yok. CHP ve MHP’nin yapacağı bir şey yok. Biz bu milletin aşığıyız.

Manisa-Bandırma demiryolu 150 yıllık. Bu rayları değiştirdik. Şimdi bu hattı elektirikli ve sinyalli hale getireceğiz. Manisa’yı lojistik merkezi haline getirdik.

Siz bize yetki verdiniz. Biz de o vazifeyi yerine getirdik. Bu CHP gelip ne diyecek? MHP gelip ne isteyecek? Siz Mecliste bu yasaya karşıydınız.

Son günlerde yapılan kampanyalarda çamur atıyorlar. Ne diyorlar büyük yolsuzluk operasyonu. Bizim temel ilkemiz: Söylemeyi unuttum. Biz evleniyoruz. Tebrik ederim. Mutluluklar diliyorum. Tarihi belli mi? Yaz tatilinden sonra düşünüyoruz. Aman dikkatli olun. Bu arayı çok uzun tutmayın. Acelemiz yok. Haberler Buradan ayrılmayacaksınız değil mi? Haberler Evlenince beni burada ister misiniz? Tabii ki. Kayınpederim bana bir iş teklifinde bulundu Haber Yolsuzluğa kim bulaşırsa bizim işimiz olmaz.

“MASUM İNSANLARI LEKELEMEK İSTİYORLAR”

Maalesef devletin içinde yapılaşmaya giden bir çete var. Bunlar mahremiyet diye bir şey bırakmıyorlar. Yapılan işlerde dürüst karar veren savcıları tenzih ediyorum. Ama bunların dışında belli bir örgüt içerisinde bazı medya gruplarını yanına alarak, masum insanları lekelemek isteyen yargı ve emniyet mensupları var.

Ben polisin kahır ekseriyetini tenzih ederim ama bunların içinde de var.

“HSYK SİZ DANIŞTAY’I NASIL ETKİLERSİNİZ”

Başsavcı savcıyı görevden alıyor. Hiçbir savcı medyaya servis edemez. O savcı çıkıyor adliye önünde bildiri dağıtıyor. Sen kimsin? Kime çalışıyorsun? Suç duyurusu yapıyorum HSYK’ya.

Bu arada HSYK’ya bir şey söylüyorum. Sizler Danıştay’ı etkileyemezsiniz. Siz de dürüst hareket etmediniz. Sizin b Haber ancak ne nişanlım ne de ben onunla çalışma taraftarı değiliz. Burada çalışmaya devam edip evde hizmetçi tutmayı tercih ederim. Öylesi daha iyi. İkimizin de eğitmen olması gerçeği bizi birbirimize pek yaklaştırmıyor. Ben matematik, o da edebiyat öğretmeni. Tam bir iletişim noksanlığı yani. Aynen öyle. Sizin meslekleriniz birbirine daha yakın değil mi? Hélène’in benim mesleğimle ilgili hiçbir bilgisi yoktur. Daha tezimin başlığını bile bilmez. Gerçi sizin sayenizde İngilizceyle tekrar haşir neşir olmaya başladım. Kaptan Cook’un heyecan dolu maceralarını orijinalinden okuyorum. Bu resepsiyonlarda canımı sıkan tek konu Haber Haber eşlerini sürükleyerek getiren adamlar oluyor. Teşekkür ederim.öyle bir etki alanınız yok. Siz de bunu yaptınız.

Kardeşlerim hak er ya da geç yerini bulacaktır. Biz faniyiz Baki olan Allah’tır. Akif diyor ya; eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri.

Hizmet yolu sadece bu değil. Biz arkamızda eserler bırakmak istiyoruz. Sevgili kardeşlerimiz biz istiyoruz ki; birlik ve beraber olsun. Özgür bir ülke olsun. Türkiye bizden sonra da istikamet çizen bir ülke olsun.

Burada tertiplenen bu operasyonda yerli iSanki evlerinde birbirlerinden yeterince sıkılmıyorlarmış gibi Haber Haber milletin içine de beraber çıkıyorlar. Benim eşim doktordur. Frédéric’in eşiyse öğretmen. Kendi profesyonel çalışma alanları var. Angaryalarımızı onların sırtına yükleyemeyiz. Martine Haber Haber Madencilerin verdiği partiye beraber gider miyiz? Haberler Nişanlına sorman lazım ama. Haberler Biz nişanı bozduk. Öyleyse gelebilirsin. Yoksa hemen başkasını mı buldun? Ah sizi kızlar! Elden ne gelir. Sürekli nişanlıdırlar. Ayrıca nişanlılık ciddi bir müessesedir. Biri olmadan diğeri dışarı bile çıkamaz. Karımla ben nadiren birlikte dışarı çıkarız. Karımı sevip, özünde kendine sadık olsam da Haber Haber güzel bir kızla birlikte olmak şbirlikçiler ve bazı medya organları bu işi köpürtüyor.

Biz kendimiz için değil, belli bir şehir için değil, biz 81 vilayet için çalışıyoruz. Bizde ayrım yok. Biz alevi-sünni diye ayırmıyoruz.

Biz etnik olarak kimseyi ayırmıyoruz. Biz yaradılanı yaradandan ötürü seviyoruz. Biz yola çıkarken böyle çıktık. İri olacağız, diri olacağız hep birlikte Türkiye olacağız.

Biz yola çıkarken bir şey daha söyledik: Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan  dördüncüsü Rabia. Tek Devlet.

Kardeşlerim tarih yazan bir Türkiye var. Yolsuzlukların olduğu bir ülkede 10 senede 17 bin bölünmüş yol yapılabilir miydi?

“BU ALÇAK İHANETİN HESABINI SORCAĞIM”

79 senede 230 milyar dolar olan bir Türkiye 800 milyar dolar olur muydu? Halk Bankası ve Ziraat Bankası zarar ediyordu. Şimdi kar ediyor.

Alçakça ihanetin hesabını bu ihanet şebekelerinden, çetelerden soracağım.

Türkiye birilerini rahatsız etti. 1 yıldır Manisa’ya şehit geliyor mu? İşte bu onları rahatsız etti. İşte şimdi bu hala hoşuma gider. Yeni bir kızla tanışıp muhabbete girmeyeceksem Haber Haber sıkıcı partilere gidip zamanını öldürmenin ne anlamı var. Bir erkeğe bu çok görülmemeli. Beceremeyeceğim tek şey varsa Haber Haber o da bir kızı ayartmaktır. Ne söyleyeceğim hakkında hiçbir fikrim yok Haber Haber gerçi bir bayanla konuşmak için sebebim de yok ya. Ondan isteyeceğim hiçbir şey yok. Teklif edeceğim bir şey yok. Hala evliliğin beni çevrelediğini, kolumu kanadımı kırdığını hissediyorum Haber Haber ve bundan kurtulmak istiyorum. Ulaşamadığım mutluluğun görüntüsü sürekli önümde geziniyor Haber Haber bu da beni sıkıyor. Yakın zamanda, yol gözlemenin verdiği sancıyı Haber Haber tekrar yaşama şansım oldu. Sadece ilk ve Haber lobiler ülkemi karıştırmak istiyorlar.

Bu aziz milletin yürüyüşünü durdurmak istiyorlar. Bu plan tutmayacak. Ne diyoruz bedduya lanet duaya davet. Müslüman o kimsedir ki; diğer müslümanların edlinden ve dilinden emin olduğu kimsedir.

Bu karşımdaki onurlu millet bunun idrak Haber sonuna kadar giden aşkların olduğu bir dünyayı hayal ettim. Haberler Çok beklettim mi? Haberler Hayır. İmkansızın peşinde olduğumu biliyorum. Kimseyi de kıskanmıyorum. Sevgilileri gördüğümdeyse Haber Haber ne olduğum ve olacağımdan çok Haber Haber onların ne olduğu ve olacağı hakkında kafa yorarım. Şehri sevmemin nedeni de bu. İnsanlar ortaya çıkar, sonra kaybolur. Onların yaşlandığını pek göremezsiniz. Paris’in sokaklarını bu kadar büyüleyici kılan şey Haber Haber kesinlikle kendilerini bir daha görmeyecek olduğum Haber Haber bayanların çok hızlı gerçekleşen sirkülasyonudur. Benden habersiz orada olmaları,idir.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...