Son Dakika
19 Eylül 2020 Cumartesi

Bakan Müezzinoğlu belgen varsa ben buradan istifa ederim dedi

22 Aralık 2013 Pazar, 08:12
bakan-muezzinoglu-belgen-varsa-ben-buradan-istifa-ederim-dedi-52b67f3a0c0ae

Bakan Müezzinoğlu belgen varsa ben buradan istifa ederim dedi: Müezzinoğlu, Edirne Sağlık Müzesi’nde gazetecilerin İstanbul merkezli operasyonla alakalı sorulara cevap verdi, Türkiye’nin hukuk devleti olduğunu, Hemen geliyorum. Pekâlâ memur bey. Artık yalnızsınız. Teşekkürler Sam. Harikaydın. Benimle hiç tanışmamış olsan bence günün daha iyi olabilirdi. Ondan emin değilim. Görüşürüz umarım. Olur. Kaleme ihtiyacınız var mı? Görüyor musunuz? “Haberleri ve Oğlu” “‘dan bu yana” Teşekkür ederim. Şirket kurulduğunda sadece ben vardım. Şimdi Haber’nin yanında çalışan dört eleman var. İyi bir çocuk. Şanslı bir adamım. Kendinize iyi bakın Bay Haberleri. Olur. İyi misin? Evet. Babanla görüşüyor musun? Üç yaşımdan beri hayır. Ya sen? Hırvatistan’da. Oraya epeydir gitmedim. Merhaba. Yemekte ne var? Spagetti. Tencerede daha var. Yemekten sonra alışverişe gideceğim. Sanmıyorum. Yemek yemek zorundayız. Yapma Sarah. ne yaptığını biliyorum. Ne? Yemek yapman, alışveriş, faturalar. Birinin yapması lazım. Çocukluğunu yaşamanı istiyorum. Keyfini çıkar. Tamam mı? Doğru. Unutmuşum. Tüm gün arkadaşlarıma mesaj atıp alışveriş merkezinde takılmam gerekiyor, değil mi? Bunda ne var? Evle ilgilenmeyi seviyorum. Bırak yapayım. Büyüdüğünde birçok Haber sorumluluğun olacak. kim hangi mevkide bulunursa bulunsun  hukuk devletlerinde yanlış yapanın cezasını hukukun vereceğini ifade etti.

Türkiye’de yapılan operasyonun “yanlış yapana karşı” yapılan bir operasyon olmadığını, milli iradeye karşı yapılan bir operasyon olduğunu belirten Müezzinoğlu, şöyle konuştu:

“Şu anda Türkiye’de tarihi geçmişte birçok örneklerini gördüğümüz, farklı bir siyasi operasyon görüyoruz. Bu operasyon esasında milli iradeye yapılan bir operasyondur. Milli iradenin hak ve hukukuna yapılan bir operasyondur. Hukuk veya yasa dışı hadiseler operasyonu değil, bazı yasa dışılıkları bir paket halinde iktidarı yıpratma kampanyasına dönüştürme operasyonudur. Burada arzu edilen şey Türkiye’deki istikrarı bozmaktır. İnan bana. Güzel bir koku geliyor. Ne o? Lazanya mı? Yiyecekler nerede Mike? Eyvah! Bir şeyi unuttuğumu biliyordum. Sarah git ve ödevlerini yap. Daha yemeğimi bitirmedim. Hemen! Sana yüz dolar vermiştim. Biliyorum. Yiyecek alman için. Ne kadarı kaldı? Bilmiyorum. Bana cüzdanını ver. Tony. Bana cüzdanını ver. Altı dolar. Altı dolar mı? Lou Sanders’ın doğum günüydü. Arkadaşlara içki ısmarladım. Kulak iltihabı, farenjit değil. Bir şeyi yok. Emin misin? Evet, eminim. Uzun zamandır gördüğüm en sağlıklı çocuk. Gerçekten mi? Evet. Gerçekten. Tamam. Bakıcısı bu civardaymış. Endişelenmiş. İkinci bir doktorun fikrini alayım dedim. Anlıyorum. Teşekkür ederim. Babacık buradaymış. Merhaba de. Merhaba. Burada ne işi var? Bilmem. Hava iyi. Hep birlikte rıhtıma yürüyebiliriz diye düşündüm. Güzel. Paltomu alacağım. İdrar tahlili negatif çıktı sanırım. Son Dakika Haberleri, tam kan sayımına gerek olmadığını mı düşünüyor. Doğru. Kaçık gibi davrandığımı düşünüyorsun. Hayır. Bence bir anne gibi davranıyorsun. Hafiften kaçık bir anne. Türkiye’deki milli iradeyi hukukunu zedelemektir ama bunu daha önce denemelerinde nasıl başaramadılarsa bu tezgahı kuranlar yine başaramayacaklardır.”

“Nöbetçi savcıyı ayarlıyorsunuz”

Bakan Müezzinoğlu, yapılan operasyonla milleti kimsenin kandıramayacağını, milletin sağduyusunun her şeyi göreceği söyledi.

Kamuoyunun operasyondaki hukuksuzluklara da dikkat etmesini isteyen Müezzinoğlu, “14 ay süren bir süreci gece nöbetçi savcıyı ayarlama hukuksuzluğuna da kamuoyu dikkat etmelidir. 14 ay sürdürüyorsunuz, üç tane birbirine benzemez davayı bir torbaya topluyorsunuz ve nöbetçi savcıyı ayarlıyorsunuz. Bu senaryoyu milletimizin sağduyusu görür. Yanlış yapanlarında cezasını vermek hukukun görevidir. Bu anlamda kim olursa olsun hukukun önünde de eşittir” diye konuştu.

Müezzinoğlu, suç ispat edilinceye kadar kimseye suçlu olarak bakılmaması gerektiğini, operasyon sürecinde gözaltına alınan ve daha sonra serbest bırakılan kişilerin bile kamuoyuna suçlu gibi lanse edildiğine dikkati çekti.

“Tezgahı kuranlara hesap sorulması lazım”

Müezzinoğlu, milletin seçtiği, yüz binlerce oy almış bir belediye başkanını hiç kimsenin bu pozisyona düşürmeye hakkı olmadığını belirterek, belirli senaryolarla millete bedel ödettirilmeye çalışıldığını söyledi.

Bu tezgahı kuranlara hukuk devletinin hesap sormazı gerektiğini vurgulayan Müezzinoğlu, şöyle devam etti:

“4-5 gün süresince gözaltına olan kişiler suçlu gibi lanse edildi Alzheimer hastası olan babayı yolladın mı? Evet. Zavallı adam. Çok üzücü. Hayır. Şanslı. Ne? Oğlunu kaybettiğini her gün hatırlamayacak. Her küçük sorunda bara dönersen Haber bir işte nasıl tutunacaksın? Öyle bir işe ihtiyacım yok. Bir şeye ihtiyacım var. Ben itfaiyeciyim. Koşarak, yanan binalara girerim. Baltamla çöken çatının ortasından geçerim. Hayatlar kurtardım. Şimdiyse sümüklü bir zengin çocuğu bana kahvesini Haber nasıl yapacağımı mı söyleyecek? Telefonu nasıl açacağımı mı? ama bunların bugün birçoğu serbest bırakıldı. 4 gün boyunca bunların aileleri, çocukları, şerefleri ve haysiyetleriyle oynayanlara kim hesap soracak? Bu tezgahı kuranlara hukuk devletinin hesap sorması lazım. Bunun adı hukuk olmaz. Bunun adı farklı bir senaryo olur. Bu senaryolarla millete çok bedel ödettirdiler. Esasında yeniden millete bedel ödetme senaryolarıdır bu.”

Bakan Müezzinoğlu bir gazetecinin “Cemaat kadroları tasfiye ediliyor diyebilir miyiz?” sorusu üzerine, milli iradenin hak ve hukukuna yanlış yapan kimseye AK Parti’nin bugüne kadar müsaade etmediğini, bundan sonra da etmeyeceğini belirterek “Kadro tasfiyesi değil. Millete yanlış yapan ne yanımızda ya da millete yanlış yapma noktasında duramaz” dedi.

112 istasyonlarıyla ilgili iddialar

Müezzinoğlu, bir başka gazetecinin “Türkiye genelinde 4 bin 112 acil sağlık istasyonlarıyla ilgili iddialar var. Bu konuda neler söylemek istersiniz?” sorusuna yönelik ise Türkiye’de şeref ve haysiyet cellatlığı yapan kişiler olduğunu dile getirdi. Bakan Müezzinoğlu açıklamasını şöyle sürdürdü:

‘Bugün biri gelse dese ki ‘Ey Sağlık Bakanı, ben bir ismimi vereceğim bir bağış veya yardımda bulunmak istiyorum.’ Bağış ve yardım yönetmeliğine uygun olarak size o izni veririz. Onun öncülüğünü yapan şahıs bugün dese ki ‘Ben şu isimdeyim, şu yardım veya şu bağışta bulunmak istiyorum.’ Bağış ve yardım yönetmenliğine uygun olarak buyurun derim. 2011 Aralık ayında müracaat ediyor, ‘Biz böyle böyle 112 istasyonlarına hayır ve bağış yapmak istiyoruz.’ Yönetmenliğe uygun olarak yapabilirsiniz diye belge verildi. Bütün belge bu. Kağıtta küçücük bir leke var diye beni fotokopi odasına geri mi gönderecek? yıldır ne zaman bu sefer farklı olacak diye düşünsem Haber mutlaka içine ettin. Kötü bir gün geçirdim. Evet. Her zaman bir şeyler var. Ne yapacaksın? Bilmiyorum. Bilmiyorsun. Burada yaşayamazsın. Ailendenim. Babanım. Öyle mi düşünüyorsun? Canın cehenneme hergele. Canın cehenneme. Sen ve annen için eşek gibi çalıştım. Evle ilgili konularda çok iyi olmadığımı biliyorum ama aileme baktım. Sana diş teli aldım, kitaplarının parasını verdim. Annene şık kıyafetler aldım. İkinizden de bir teşekkür duyamadım. Benden hoşlanmıyor olabilirsin ama bana borçlusun. Seni nankör ahmak. Sarah. Sarah. Ne var? Çıkar onu. Konuşmamızı bitiremedik. Konuşmak ister misin? Al. Ne zaman geldi bu? İki hafta önde. Babam olmanı umuyordum. Burada seninle yaşayabilmemin bir yolu hâlâ vardır belki. Bakarız. Ne yapabileceğimize bakarız. Rüşvetle ilgili, yolsuzlukla ilgili konuştukları belge de bu. Bugün gel yine vereyim ama 6 ay sonra Sağlık Bakanlığı görüyor ki birileri bu belgeyi kullanarak yanlış yapıyor. O zaman hemen yetkiyi elinden alıyor.”

Müezzinoğlu, bağış yönetmeliğinin yanlış kullanılma ihtimali olduğunu, bundan sonra bu yapıya izin vermediğini söyledi.

Kanun ve yönetmeliğe uymayan kişilerin bedelini ödeyeceğini aktaran Müezzinoğlu, “Peki bizimle alakası ne. O yanlış yapanlar çıkar hesaplarını kendi aralarında yapmışlar, şimdi paylaşamıyorlar. Suçlu Sağlık Bakanlığı. Arkadaşlar kanun ve yönetmenliğe uymayan kişiler bedelini çeker. Ben yaptıysam ben de çekerim. Burada tüm kamuoyunda söylüyorum. Ey beyefendi, bir çay paralık tespitin varsa, belgen varsa ben buradan istifa ederim ama sen o erdemi gösterecek misin? Yıllardır o erdemi göstermediğin için bugün de beklemiyorum” diye konuştu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...