Son Dakika
16 Temmuz 2024 Salı

Sörfün Bir Numaraları İstanbul’daydı

23 Kasım 2013 Cumartesi, 10:15
Sörfün Bir Numaraları İstanbul'daydı

Sörfün Bir Numaraları İstanbul’daydı beş gün Süren amansız rekabetin yaşandığı RS:One World Windsurfing Championship’de baylarda Hong Konglu Kwok Fai Cheng, bayanlarda Hong Konglu Lo Sin Lam beş bin dolarlık ödülün sahipleri oldu.

İlki önceki sene Boracay’da düzenlenen RS:One World Windsurfing Championship bu sene Beylikdüzü’nün ev sahipliğinde gerçekleşti. Dünyanın en iyilerinin rüzgârla dansı, beş gün boyunca İstanbul panaromasıyla görsel bir şölene dönüştü. İstanbul, Beylikdüzü Belediyesi ’nin desteği ile Sevgili Haber; Madrid’den seni unutmak için ayrılmadım. Çünkü seni unutacak olursam, senin de söylediğin gibi, içimi boşluk kaplar. Bana her yaptığını anlat. Hangi kitapları okuyorsun? Hangi filmleri izledin? Hangi albümleri aldın? Kendine dikkat ediyor musun? Ve kokaini bıraktın mı? Her şeyimi seninle paylaşmak istiyorum. Acaba fazla davetiyeniz var mı? Yani oyun için. Hayır yok. Belki başka bir zaman. Acaba birinizde, oyun için fazladan davetiye bulunur mu? Hayır. Malesef yok, hayır. Sağ olun! Bayım, acaba fazladan bir davetiyeniz var mı? Bu oyun için mi? Hayır delikanlı yok. Hayır, davetiyemiz yok. Peki teşekkürler. Acaba fazla bir davetiyeniz var mı? Hayır. Ya sizde? Hanımefendi, yanınızda fazla bir davetiyeniz yoktur değil mi? Hayır. Yok mu? Yok. Fazladan davetiyen var mı? Hayır, yok. Ben gidiyorum, bu sıcağa dayanamıyorum. Biraz daha kalmaz mısın? Hayır, artık dayanamıyorum. Ama biz kalıyoruz, bu gece çok heyecanlı geçti. Öyle olsun. Ama sarhoş olma tamam mı? Hayır. Yarın görüşürüz. Güle güle. Merhaba! Sen Haberler’sun değil mi? Evet. Türkiye Yelken Federasyonu himayesinde gerçekleştirilen, dünya üzerindeki en elit 60 sporcunun katılımı ile gerçekleşti.

Beylikdüzü, Rüzgar Sörfü Kulübü’nde yapılan yarışlarda rüzgarla dansın şovuna şahit oldu. RS:One World Windsurfing Championship; kadın -erkek branşlarında gerçekleşti. 5 gün boyunca süren mücadele sonucunda erkeklerde Hong Konglu Kwok Fai Cheng kadınlarda,Hong Konglu Lo Sin Lam birinciliklerini ilan ettiler. Dereceye girenler 5bin dolar ödüle sahip oldular. RS:One World Windsurfing Championship Erkekler Dünya Şampiyonası’nda ayrıca 2’nci Lee Chun Ting, 3’üncü Ugur İyigün olurken; kadınlarda ise 2’inci Ma Kwan Ching, 3’üncü Shai Biank oldu. Gençlerde ise; 1.Hong Konglu Kwok Fai Cheng olurken, 2.liği Türkiye’den Uğur İyigün 3.lüğü de yine Türkiye’den Cem Duman elde etti. Bayanlarda ise; 1:liği Hong Konglu Lo Sin Lam, 2.liği İtalyan Giuseppe Zerillo, İşe yaradı! İşe yaradı! Meryem Ana’dan bir iş istemiştik ve o da verdi. Yeminleri bunun için vermiştim. Bir şey daha isteyeceğim. Hayır, bunu yapma şekerim, gel otur bir tanem benim. Bunu ciddi mi söyledin? Evet. Bana acıdığın için değil ya? Hayır. Bana da bir rol verebilir misin? Kendim için de iş istemiştim. Bir bakarız. Her koşulda çok zorlu bir iş olacak tamam mı? Nereden çıktı bu? Çünkü rolün, sende bazı kötü anıları canlandıracak. Daha iyi. Parti salonlarında popomu sallamaktansa, bunu tercih ederim ben. Çok daha iyi. Kardeşin olduğum için yapmadığına emin misin? Hayır yapmıyor. Ya da mali durumum yüzünden mi? Sen ye meleğim, benim bundan sonra yememem gerekiyor. Yüz gerdirme! Bunu yapamayacağım ben Haber. Yapamayacağım. Seni rezil etmek istemem şekerim. Cildim bu rol için berbat. Acaba sen neye gülüyorsun güzel kızım? Aşıklarından biri onu terk edince, Laura onun ardından koştu, düşüp ayak bileğini kırdı. Sonra da adamın kendini suçlu hissetmesi için kangren olduğunu söyleyerek bir bacağını kestirdi. Ama buna rağmen, intikam arzusu bir türlü dinmedi. 3.lüğü de Filipinlerden Kaibigan Yancy elde etti. Master kategorisinde ise 1.liği Türkiye’den Güvenç Kurdoğlu elde etti.

Dereceye girenlere Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Ahmet Gençtürk, Neil Pryde Spor ve Organizasyon Müdürü Messiaen Emmanuel tarafındantörenle ödülleri verildi. Beylikdüzü’nü İstanbul’un Sörf Merkezi Haline Getireceğiz. Dünya rüzgar sörfü unvan mücadelesine Sanırım, tekrar koroda şarkı söylemek çok hoşuma gider. Burada olmaz, lütfen. Neden? Eğer gerçekten aradığın Tanrı ise, bir kiliseye git. Burada çokça var. Ama benim anılarım burada! Kaç onlardan. Tıpkı benim kaçtığım gibi. Bunu istemiyorum! Elimde anılardan başka şey yok. Nedir bu? Bir Mayıs haçı. Hatırlamıyor musun? Bize eşlik eder. Kendine bir adam bul. Hem daha hijyenik olur. Ne bir adam ne de kadın. Bu iş sona erdi, söz etmek bile istemiyorum. Özellikle de kızın yanındayken. İyi misin? Ne oluyor, bana kızgın mısın yoksa? Hayır. Bugün ilk kez mihrabı gördü, bağlılık, iffet ve sessizlik yemini etti. Bağlılığa sözüm yok. Ama sessizlik meselesi canıma yetti. Tahta elinden düşmüyor. İffet Son Dakika Haberleri yemi Son Dakika Haberleri ni Son Dakika Haberleri ne. Hayır. Hayır. Şükürler olsun. Şimdi oldu! Bir de komünyon yapacakmış. Komünyonu ne yapacaksın bakalım? O zaman sana şık bir giysi ayarlamak gerekecek, bir azize gibi. “İnsan Sesi”nin provalarına başlamam gerek. Peki, şanslı oyuncu kim? Ben senin olmanı isterdim. ev sahipliği yapan Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun: ‘’Dünya arenasında büyük önem taşıyan bu organizasyona katkı sağlamaktan dolayı gurur duyduk. Farklı ülkelerden gelen dünyanın en iyi rüzgar sörfçüleri burada kıyasıya mücadele ettiler.

Bizde Beylikdüzü’nü İstanbul’un ve hatta dünyanın en seçkin sörf merkezlerinden biri haline getirmek için çalışıyoruz. Rüzgar sörfüne desteklerimiz devam edecektir” dedi. Göreve geldiğinden itibaren Beylikdüzü’nü bir spor kenti yapmak için sürekli çalıştıklarını söyleyen Başkan Uzun, “Amacımız, İyi, baban olacak yaşta. Keşke. Hiç tavsiye etmem, bencilin tekidir. Bencil mi? Bize hediye olarak bir çek verdi ve bu armonika da hediye. Ben ondan söz etmiyorum. Bak Ada. Ramiro Maeztu Enstitüsü. Serrano numara. Ben küçükken burada okudum. Şapeline girelim mi? Olur. Koroya gidelim. Şu aralık hala duruyor, demek tamir etmemişler. Geç. Bu duvarların arasında ne çok mastürbasyon yaptım. Küçükken ben de koroda şarkı söylerdim. O dönemden özlediğim tek şey bu aslında. Bana eski bir öğrencimi hatırlattınız. O da koroda şarkı söylerdi. Peder Konstantino. O benim. Sen mi? Bu olamaz. Evet olabiliyor. Ne kadar da değişmişsin. Pek değil. Özüme bakarsanız aynı sayılırım. Ya bu kız? O Son Dakika Haberleri benim kızım. Yani evlendin öyle mi? Hayır. Korkarım yalnızlığa mahkum olmuş haldeyim. Bunu asla bilemezsin. Ben bilirim. Hayatımda sadece iki erkek oldu. Biri sizdiniz. Benim ruhani liderim. Ve diğeri ise babamdı. İkiniz de beni terk ettiniz. Artık başkalarına güvenemiyorum. Tanrı’ya yönel. O seni asla terk etmez. Belki de haklısınız. sporun bütün branşlarını Beylikdüzü’nde hayata geçirmek. Bunun için 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızın hayatında sporun olabilmesi adına kulüpler ve federasyonlarla sürekli irtibat halindeyiz” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...