Son Dakika
13 Nisan 2024 Cumartesi

İsmail Güneş’in ailesine 236 bin TL tazminat Ödenmesine karar verildi

27 Aralık 2013 Cuma, 14:18
ismail-gunesin-ailesine-236-bin-tl-tazminat-odenmesine-karar-verildi-52bd6b636830b

2009 senesindeki helikopter kazasında hayata gözlerini yuman İHA muhabiri İsmail Güneş’in ailesinin, Esas Havacılık ve Ak Sigorta’ya karşı açtığı maddi ve manevi tazminat davası sonuçlandı. Peki. Teşekkürler. Epinefrin verildi. Dördüncü dozaj. Yüz miligram daha Lidocaine. K vitaminine yeniden bakın. Neden bu hastanın sağlık geçmişini gizledin? Emin değildim. Tam olarak itiraf etmedi. ‘a ayarlıyorum. Oğlu nereye gitti? Kayıt masasında. Ağabeyine ulaşmaya çalışıyor. Onu bir an önce bulsa iyi olur. Tamam. Çekilin! Tanımadığım kişiler için böyle bir şey yapabileceğimi sanmıyorum. Belki senin yapabilmen beni rahatsız ediyordur. Emily’nin anne, babası organ bağışlamayacak kadar yaşlı. Hastalığı her geçen gün kötüye gidiyor. Sen de aynı şeyi yapardın. Sanmıyorum. Benden daha iyi bir insansın. Daha iyi bir insan değilim Haberler. İş yerinde kaybedeceğim zamanı, Son Dakika Haberleri komplikasyonları kafama takardım. Olumsuz konuşmayı istemiyorum ama en azından kanama Son Dakika Haberleri enfeksiyon risklerini düşünmelisin. Düşündüm. Hepimiz düşündüm. Onlar da dahil. Dahil mi? Manish. Niyetim bu değildi. Bu yüzden kabul etmedim. Ama teklif ettiler. Hatta ısrar ettiler. Hayır Manish. Dinle beni. Tamam mı? Başta reddettim. İstanbul 34. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen duruşmada mahkeme Güneş ailesinin tazminat davasını haklı buldu. Tazminat dilekçesinde, helikopterin ihmaller zinciri nedeniyle düşmesi ve yönetmelikçe ferdi kaza sigortasının zorunlu olmasına rağmen yapılmadığına yer verildi.

İstanbul 34. Asliye Ticaret Mahkemesi açılan maddi tazminat isteminin eşi Yasemin Güneş yönünden 169 bin 39 TL, çocuğu T. Güneş yönünden 15 bin 931 TL, diğer çocuğu Ç. Güneş yönünden ise 25 bin 762 TL olarak kabul edilmesine karar verdi. Eksikleri bulunduğu iddia edilen iki kurum hakkında açılan Sonra elli bin doların ailemin ne kadar işine yarayacağını düşünmeye başladım. Dur. Seni daha fazla dinlemek istemiyorum. yaşımdayken ailem, beni uzaktan bir kuzenimle yaşamam için buraya yolladı. Kız kardeşlerim Bombay’da günde iki dolara Son Dakika Haberleri gömlek dikerken ben okudum, beysbol oynadım. Kendini suçlu hissetmeni anlıyorum ama Son Dakika Haberleri Elli bin dolara göçmenlik işleriyle Son Dakika Haberleri uğraşan bir avukat tutup tüm ailemi buraya getirebilirim. Anne ve babam doğru düzgün sağlık hizmeti alır, kız kardeşlerim düzgün öğrenim görür. Emily’nin ailesi varlıklı. Onlar için sıkıntı değil. Neden olmasın? Çünkü bu ülkede insanlar organlarını satmaz. Bu kadar. Tüm nakil programını riske atıyor olabileceğinden söz etmiyorum bile. Kimsenin bilmesine gerek yok. Ama ben biliyorum Manish. Bana neden söylediğini anlamıyorum. Ama vicdanını rahatlatmak istiyorsan, Son Dakika Haberleri sana yardımcı olamam. Onca insan içinden senin anlayacağını düşünürdüm. Anlamıyorum. manevi tazminat davasının da mahkemece kısmen kabulü ile Güneş’in eşi Yasemin Güneş’e 10 bin TL iki çocuğa da 8’er binden toplam 16 bin TL verilmesine hükmetti. Böylece mahkeme hatası bulunan kurumların Güneş ailesine maddi yönden 211 bin 83 TL ve manevi yönden 26 bin TL ödemede bulunmasına karar verdi.

Mahkeme kararında eksikleri bulunduğu iddia edilen kurumlardan bu miktarların alınıp davacılara verilmesine, fazla miktarın reddine ve 15 günlük süre içerisinde kararın temyize götürülebileceğine yer verildi.

Kaynak: İHA

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...