Son Dakika
16 Temmuz 2024 Salı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı

04 Aralık 2013 Çarşamba, 05:17
basbakan-recep-tayyip-erdogan-belediye-baskan-adaylarini-acikladi-529e95e562ad9

Şimdiye  kadar 32 ilin belediye başkan adaylarını söyledik. 15 şehrimizin daha adayını açıklıyoruz, diyen Başbakan Erdoğan, belediye başkan adaylarını açıklamaya devam ediyor…

AK PARTİ’NİN 15 BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

Başbakan Erdoğan adayları birer birer tanıttı:

1-ARDAHAN: FARUK Haberler Oradaydı ve belki de halen Grand Otel de Eh, eğer bu külkedisi değilse! Ne düşünüyorsun? Haber Düşünmek? Haber Balo için hazırlanmayı Ne demeye çalıştığınızı, anlamadım memur bey Şey, bak: Bu Son yarım saattir seni izliyordum Geri döndüğüne öyle sevindim ki Sen olmasaydın ne yapardım bilemiyorum Sonuçta, onu tanıyabilecek tek kişi sensin Bu botlar biraz sıkıyor Onları nasırlarıma göre ayarlama şansım olmadı Onu aramaya başlasak iyi olmaz mı? Evet Haber İşte, şurası ne? Haber Orası ofis Hmm, belki göz kırpan adamı biliyorlardır Gidip soralım Afedersiniz, bayan, acaba Haberler ? Haber Bir dakika, lütfen Haber Pekala Faydasız, o böyle bir şeyi asla bilemez Haber Ya burada denersem? Haber Evet, herhangi bir yerde Evet, efendim? Haber İki kişilik masa, lütfen Haber Teşekkürler Çay veya öyle birşey söylemeliyiz böyle oturamayız Bir birayı tercih ederdim Öyle birşeyi burada bulacağını sanmıyorum İyisi mi sipariş vereyim. Ne de olsa erkek benim Haber KÖKSOY

-İlk ilimiz Ardahan… Ardahan’da mevcut başkan Faruk Köksoy ile yola devam ediyoruz. Ardahan değişiyor, yeterli değil daha da güzel olacak.

2-IĞDIR: MUSTAFA BULUŞ

-İkinci ilimiz Iğdır… Iğdır’da belediye başkan adayı AK Parti İl Başkanı Mustafa Buluş…

3-ERZİNCAN: CEMALETTİN BAŞSOY

-Şimdi sıra Erzincan’da… Erzincan’ın belediye başkan adayı mevcut başkan Yüksel Çakır’ın yerine Cemalettin Başsoy olarak gösterildi.

4-BİNGÖL: YÜCEL BARAKAZİ

-Farklı bir yere geliyoruz Bingöl… Bingöl’de bir değişime ihtiyacı var. Bingöl Belediye Başkan Adayı, mevcut başkan Serdar Atalay’ın yerine Yücel Barakazi olacak.

5-HAKKARİ: OSMAN KIZILBAN

-Şimdi geldik Hakkari’ye… Burada milletvekilimiz yok demedi burada bize oy çıkmıyor demedik ve yatırımlarımıza devam ettik. Engellemelere rağmen Yüksekova’daİki fincan çay, lütfen Haber Hint mi Çin mi, efendim? Çay! Ben babasını ararken gözünü ondan ayırma Çok iyi çavuş Göz tiki olan birisini gördünüz mü? Haber Burada çok fazla insan var Haber Onu bulmalısınız! Şey, herkese de tikiniz var mı diye soramam ya? Çiğneyebileceğimizden fazlasını yuttuk Buralarda biryerde olmalı! Nasıl bir tik bu? Tek gözünde mi? Hayır, ikisinde de Etraf bu kadar kalabalıkken hiçbirşey göremiyorum Haber Başka bir masaya geçemez miyiz? Haber Hayır, hepsi dolu Bir şekilde bakmamız lazım Haber Dansa ne dersin? Haber Dans edebilir misin? Hayır, tabiki hayır, ama bir denemeye hayır demem Haber Zaten, yarı yürüme sayılır Haber Oh, pekala Keşke eski botlarım olsaydı Sen istiyorum yaşlı adam Bir daha içeriye böyle gelme Komik değil ve ben başkasına orkestrayı ayarlasın diye para veriyorum Haber Korkarım faydasız ördekçik Haber Pes etmemeliyiz Polisler son on beş dakikadır bizi gözetliyor Biliyorum. Fark etmedin sanmıştım Ben de sen etmedin havalimanı inşaatına devam ediyoruz. Hakkari’de AK Parti’nin belediye başkan adayı Hakkari İl Özel İdaresi Sekreteri Osman Kızılban oldu.

6-RİZE: PROF.DR. REŞAT KASAP

-Şimdi gelduk Rize’ye… Ak Parti iktidarıyla birlikte her yönüyle her şey Rize’de mevcut, havalimanı hariç. Rize’de mevcut Başkan Halil Bakırcı’nın yerine Prof. Dr. Reşat Kasap olacak.

7-BİTLİS: FEHMİ ALAYDIN

-Hizmetlerimizin yoğunlaştığı illerden olan Bitlis… Bitlis bir tarih kenti… Tatvan ve Ahlat’ıyla çok güzel bir şehir. Adayımız mevcut belediye başkanı Fehmi Alaydın’dır… Şen ola Bitlis şen ola Türkiye…

8-BATMAN: MEHMET EMİN EKMEN

-Sırada Batman var… Eğitim, sağlık ve ulaşımda Batman çok büyük hizmet aldı. Batman’da çok modern bir havalimanı var. Oraya layık olan havalimanını yaptık. Yerel zihniyet ne yazık ki genelle örtüşemediği için o farklılığı ortaya koyamadı. AK Belediyeciliği Batman’a getirmek suretiyle bunu da başaracağız. Batman’da belediye başkan adayımız Mehmet Emin Ekmen…

9-AĞRI: HASAN ARSLAN

-Şimdi geldik Ağrı’ya… En uzak yerlere dahi Ağrılı kardeşim gidebiliyor. Şehirde ciddi bir kentsel dönüşüm başlattık. Burada da inşallah kentsel dönüşüm ile birlikte çok daha farklı bir Ağrı’yı ortaya koyacağız. Belediye Başkanımız Hasan Arslan yine bu dönemde belediye başkan adayımız olacak.

10-ERZURUM: MEHMET SEKMEN

-Dadaşlar diyarı Erzurum’dayız… Erzurum, Ak Parti belediyeciliği ile nereden nereye geldiği ortada… Kış Olimpiyatları ile birlikte çok ciddi bir yatırım yaptık. Erzurum’da mevcut Başkan Ahmet Küçükler’in yerine eski Kartal Belediye Başkanı Mehmet Sekmen aday olarak gösterildi. Sekmen, AK Parti’nin 22. Dönem milletvekilliğini de yaptı.

11-VAN: OSMAN NURİ GÜLAÇAR

-Sırada Van var… Son deprem dolayısıyle yaklaşık eski rakamla 6 katrilyonu sadece iki yılda yaptık. Bütün arzumuz, yerel belediyede de AK belediyecilik olsun. Artık Van’ın kensine değil bölgede hizmet verecek bir hastanesi var. Ulaşımda çok büyük adımlar attık. Van’da baba yadigarı bir arkadaş bize eşlik edecek: Osman Nuri Gülaçar… Bölgede kanat önderi olarak bilinen Gülaçar, Ensar Vakfı’nın Van başkanlığı görevini sürdürüyordu.

12-SAMSUN: YUSUF ZİYA YILMAZ

-Samsun’da da görüldüğü gibi, her yönüyle bir değişim yaşıyoruz. Samsun’da hem tecrübe ve dinamizm var. Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yusuf Ziya Yılmaz yeniden aday olarak gösterildi.

13-HATAY: ADALET BAKANI SADULLAH ERGİN

-Hatay’da da AK Parti iktidarı olarak çok ciddi yatırımlar yaptık. Aklınıza ne geliyorsa, bu dönemde önemli hizmetler aldı. Hatay’da her yere uzandık. Burayı çok önemsiyoruz. Biz bakanlarımızın ne zaman adaylıklarından ne zaman istifa edeceğini çok iyi biliyoruz. Bizler siyasetin içerisindeyiz, işimizi iyi biliriz… Ve adayımız: Sadullah Ergin…

14-DİYARBAKIR: GALİP ENSARİOĞLU

-Eğitim, sağlık, ulaşım ve adalette attığımız adımlarımız ortada… Hepsinde öte Diyarbakır tarihi kentimiz. Restorasyonlara destek vermeye devam edeceğiz. Farklı bir Diyarbakır için milletvekilimiz Galip Ensarioğlu belediye başkan adayı olacak.

15-ŞANLIURFA: CELALETTİN GÜVENÇ

-Şimdi de Peygamberler Şehri Şanlıurfa’dayız… Şanlıurfa’da dönüşümü devam ettiriyoruz. Mevcut başkan Ahmet Eşref Fakıbaba’yı buraya davet ediyoruz… Fakıbaba yaptığı açıklamada, Şanlıurfa’ya yapılanlar bir takımın oyunun göstergesidir. Başkan adayımızı tebrik ediyorum, inşallah kazanan partimiz ve Şanlıurfamız olacaktır, dedi.

Ve son 4 yıl içerisinde Şanlıurfa’da vali olarak görevini sürdüren Celalettin Güvenç’i adayımız olarak gösteriyoruz inşallah… sandım Büyük ihtimalle bay Tisdall’ı arıyorlar Onlardan çok fazla almamalıyım yaşlı adam Haber İstediğim kadar alırım Haber Pekala, pekala Afedersin, ama onları şu tiki durdurmak için alıyorum Bir şekilde durmalı, sinirimi bozuyor Haydi, çocuklar, zaman doldu Sabrın ve anlayışın için teşekkür etmek isterim Bu olay beni aştı. Lütfen, içeri gir Üzgünüm, efendim ama yapacak bir şey yok Tabi, ne düşünüyorsan onu yap Ona yapmanız gereken bir şey yok Diyordum ki ona yapmanız gereken bir şey yok Herşey yolunda, size herhangi bir zorluk çıkarmayacağım Bunu daha önce düşünmemen ne yazık Bir sürü sıkıntıya engel olabilirdin Git ve onu içeri al çavuş Ben gidip bayan Burgoyne ve yaşlı adamı alayım Haydi çocuklar Haber Neredeler? Haber Orada Dışarı çıkmalarını iste olur mu? Lütfen, geri durun, hava lazım, çekilin! Pekala, haydiş gidelim Garson, gruba ne oldu? Bilmiyorum efendim, doktor bulmaya çalışıyordum Ona yapılması gerekeni yapmıyorlar gibi Yardım edemez miyiz? En son ilk yardım denemen pek başarılı değildi Bir defalığına insan olamaz mısın? Şimdi, bir bakalım Haber Biraz brendi getirin, efendim Haber Tabiki Haberler Haberler Bak, Haberler , gözleri! Birisi yüzündeki siyahlığı silebilir mi? Bu o, bayan! Bu o, kesinlikle Yaşlı serseriye bir trençkot verdin değil mi? Trençkotun kuşağını ne yaptın? Kuşakla ne yaptın? Boynuna doladım ve içinden yaşamı sıkıp aldım Onu buldum, herşey yolunda, artık bitti Baba, sence de bay Tisdall’ı yemeğe davet etmemiz gerekmiyor mu?

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...