Son Dakika
16 Temmuz 2024 Salı

Operasyonun Arkasından Çuvalcı komutan Çıktı

03 Ocak 2014 Cuma, 20:26
operasyonun-arkasindan-cuvalci-komutan-cikti-52c6fc87b6255

CIA eski Başkanı, yeni görevi olan KKR isimli finans kuruluşunun başında ilk iş olarak Türkiye’ye operasyon yaptı.

Takvim’in haberine göre, Türk ekonomisi Mayıs 2013’te zirve yaptı. Türkiye’nin bu çıkışını engellemek isteyen baronlar ise Erdoğan’ı düşürmek ve Türkiye’yi yağmalamak için hemen düğmeye bastı. MİT’in tespitlerine göre baronlar, operasyon için KKR (Kolhberg Kravis Roberts) adlı 200 milyar dolarlık ABD finans devini seçti. Türkiye’yi buhrana sürüklemek için 25 milyar dolar fon ayrıldı. İşin başına ise Kuzey Irak’ta Türk askerinin başına çuval geçirdikten sonra CIA’in başına getirilen, sonra da yasak aşk nedeniyle buradan kovulan General DavidHaberler Hadi canım. Bunun neyi var? Çok durgun ve utangaç. Neden? Ben onu sempatik buluyorum. Haberler Ama hiç konuşmuyor. Haberler Yetmiyor mu sana? Bir teklifim var. Portofino’da pestolu lazanya. Portofino’ya gitmek mi? Neden olmasın? İyi fikir. Haberler saate orada oluruz. Haberler Gidemem. İnmek istiyorum. Alessandro, rotan Portofino. Sana iki saat veriyorum. Haberler Olmaz. Haberler Neden? Haberler Olmaz işte. Burada patron onlar. Kovamıyorsun da onları. Hizmetçilerde de aynı ızdırap Haber Biliyor musun Lilli, iyi ki senin gibi bir kızım var. Zekisin, azimlisin, kendinden eminsin. Ben? Kendimden emin miyim? Hayır, yanılıyorsun. Bu konuda sana çekmemişim. Annem senin doğuştan kazanan olduğunu söylüyor. Bense bazen kendimi karanlıkta kolsuz biriyle kol kola Haber Haber yürüyor gibi hissediyorum. Anlıyor musun? Bu yüzden güvence altında yaşamak istiyorum. Hani yalnız kaldığımda, seni düşünüyorum, baba. Göreceksin, bu da geçecek. Bazen ben de yalnız kalıyorum Haber Petraus getirildi. Milli İstihbarat Teşkilatı’nın elde ettiği bilgilere göre, Petraeus, Kolhberg Kravis Roberts (KKR) adlı kuruluşun başına geçirilmesi için geçtiğimiz yıl Nisan ayının 15’inde görüşmelere başladı. Mayıs ayında ise bu kurumun başına getirildi. Önce dış basında “Diktatör” denilerek Başbakan yıpratıldı. Financial Times, Guardian, WSJ, Der Spiegel hatta Today’s Zaman bile bu oyunun ortakları oldu.

DİKTATÖRLE BAŞLADI

Sonra ise Gezi Olayları teşvik edildi. Diktatör söylemi tüm Türkiye’ye yayıldı. Para babaları ve reklamcılar ile çapulcular, Gezi’de büyük bir işbirliği sergiledi. Ancak yetmedi. Baronlar bu kez devlet içindeki oluşuma görev verdi. Haber ama sonra Haber Esasen o Bibì denen adam Haber Haber heyecan verici biri değil ama Haber güvenilir. Güvenilir, değil mi? Bunu göreceksin, onunla Haber Hey, bir süreliğine bana gelsene? Roma’ya gelirsen, sana çok eğleneceğini garanti ederim. Seni dansa götürürüm. Ama nereye götürüyorum ki? Ben sana baba olamam. Benim yerimde başkası olsaydı seninle konuşur, her şeyi açıklardı. Hayır, kendin ol. Bari sen değişme. Lütfen, baba. Size sürpriz yaptım. Su çok güzel. Haberler Rahatsız mı ettim? Haberler Hayır, katiyen. Haberler Yoksa aranızda Haber Niye olmasın? Haberler Nereden bileyim. Haberler Saat kaç oldu. Ne zaman gidiyoruz? Haberler Hemen gidiyoruz. Hiç kendini serbest bırakamaz mısın? Her yerde sıkılır mısın? Bu arada, benzin için senden borç almalıyım, tüm bu yolculuk depoyu kuruttu. Güzel tekne, ha? Bu kuzeyliler para içinde yüzüyor. Lilli ne dedi biliyor musun? Bazen beni düşünüyormuş, hatta sık sık. Beni doğuştan kazanan görüyor. Neyi kazandığımı Paralel yapı desteklendi. Şok operasyonlarla AK Parti hükümeti çökertilmek istendi. KKR, çeşitli sivil toplum örgütleri üzerinden Türkiye’ye bir çok para aktardı ve olayların gelişmesi için gerekli fonları sağladı.

25 MİLYAR DOLAR AYIRDILAR

Amaç ülkede hem siyasi hem ekonomik kriz oluşturmaktı. Türkiye’nin ekonomik istikrarını sarsmak, piyasaları çökertmek hedeflendi. Bu sayede hem politik istikrar bozulacak, hem de ekonomik kriz sayesinde KKR, Türkiye’de son yıllarda büyüyen şirketleri kriz ortamında yok pahasına satın alarak fonlarını büyütecek, IMF de bir kez daha Türkiye’ye gelmiş olacaktı.

IMF İNTİKAM ALIYOR

Takvim gazetesinin haberine göre; 200 milyar dolara hükmeden KKR’nin IMF Başkanı Christina Lagarde ile de ortak hareket ettiği belirlendi. IMF’nin de Türkiye’yi tekrardan kendisine mahkum ettirmek için KKR’nin gerçekleştirdiği bu operasyonu desteklediği öğrenildi. Şirketin yakınında bulunan diğer bir isim ise George Bush’un danışmanlarından olan Hanyri Kravis.

KARANLIKLAR PRENSİ DE DEVREDE

Ortadoğu’daki tüm karanlık işlerin arkasından çıkan adam olarak bilinen Neocon Richard Perle de KKR’nin içindeki isimlerden. CIA ajanı da olan Perle’nin devrim yaşayan bir çok ülkedeki ekonomik krizin ardında olduğu, bu nedenle Karanlıklar Prensi olarak tanındığı ve son olarak Gezi Olayları’nda ise Taksim’de bir otele yerleşerek tüm yaşananları bizzat takip ettiği iddia edilmişti.

AKBABA GİBİ BİR SİRKET

Dünya çapında bir çok ülkede yatırımları bulunan Yahudi sermayesinin finans şirketlerinden olan KKR, ‘leverage buy’ olarak bilinen yöntemi kullanıyor. Bu yöntemde önce baronlar operasyon yapılacak ülkeyi belirliyor. KKR’nin ayırdığı fonlarla seçilen bu ülkeye ekonomik ve politik operasyon düzenleniyor. Kriz öncesi büyüyen şirketler, kriz ortamında yok olmaktansa değerlerinin çok çok altına satılıyor. Bu noktada KKR bir kez daha ortaya çıkıyor ve kendi eliyle çökerttiği şirketleri yok pahasına satın alıyor. Kriz sonrası IMF’in de operasyon yapılan ülkede devreye girmesiyle, IMF’ten gelen paralar bu şirketlere pay ediliyor ve içi boşalmış olan şirketler bir anda KKR’nin ellerinde yeniden parlatılıyor. KKR ise bu şirketleri satarak büyük kar ediyor. Ülke ise IMF’den gelen paraların bu şirketlere aktarıldığından habersiz olarak milyarlarca dolar borcun altına giriyor. Arkadaşını arıyorsan, şurada. Başının üstünde duruyor. Dünya böyle daha güzel. Tek elle yapayım mı? Sen kimsin? Çocuk oyuncağı. Hey Cleopatra, resmimi çeker misin? Bruno, yanıldın. Kızını tanıyamadın mı. Niye takıyorsun onu? Sarışınlık sana daha çok yakışıyor. Ama hâlâ esmerlerin peşindesin. Haberler Yapma, ilk görüşte tanıdım seni. Şuraya geç de resmini çekeyim. Orada dur. Şu tarafa bak. Öyle, kımıldama. Şimdi de diğer tarafa bak. Bu kadar. Haberler Sana gönderirim. Haberler Lütfen. Haberler Nerede saklanıyordun? Haberler Seni arıyordum. Hey, Genç Werther. Tekne gezimize katılacak mısın? Haberler Hadi. Haberler Hayır, gitmeliyiz. On dakika. Birazcık güneşlenirsin. Benzin solmuş, ceset gibisin. Yardım ister misiniz? Bruno, o daha on beş yaşında, babası da komiser. Hadi, kımılda. Biraz jimnastik yapmalısın. Bugün gölgede derece olacak galiba. Hoşça kalın, uyuşuklar. Haberler O yakışıklı adam kim? Haberler Babam.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...