Son Dakika
13 Nisan 2024 Cumartesi

Rusya’daki uzaylı otopsisi resmi herkesi şaşkına çevirdi

13 Aralık 2013 Cuma, 19:46
rusyadaki-uzayli-otopsisi-resmi-herkesi-saskina-cevirdi-52ab475660e73

1996 senesinde  Rusya’da ormanlık bir bölgede kaza sonucu parçalara ayrılan UFO’ya el koyan Rus ordusu, yaşanan olayı medyadan insanlara duyurmuştu. Yukarıda onun için yatak ayrıldı. Apandisim patlıyor. Evine gidiyor. Hayır, hastaneye yatmak istiyor. Ne? Hastaneye mi? Hayır. Burada ölmeyecek. Ara Sam. Sam. Çit deviren çocuklar. O da ne? Bir grup avanak, son hızla çite doğru koşup onu devirmeye çalışıyormuş. Onları tedavi etmeye zamanımız var mı? Acele et. Bir saat sonra burayı boşaltmamız lazım. Pratt. Evet. Travma ikiye gitmeliyiz. Kardeşin orada. Biliyorum. Çalışıyor. Hayır. Sarhoş. Ne? Demitri’nin anne, babası aradı. Çocukta orak hücreli anemi varmış. Şaka yapıyorsun. En azından bir mantığa oturdu şimdi. Yani akut göğüs sendromu var. O ne? Doktor Barnet her şeyi açıklayacak. Onları yukarı götür Ray. Sen nereye gidiyorsun. Kardeşim. Peki. Gidelim. Az önce Doktor Haber’la konuştum. Önemli değil. Hayır, önemli. Sorun değil Sam. Hayır. İstediğin bu değil. Bu hastane girdabı. Kendin söyledin. Haydi. Seni evine götüreyim. Arkadaşlarına seninle orada buluşmalarını söyle. Sorun değil. Böyle konuşma. Haydi. Sam, aslına bakarsan kimse yok. Sadece Haber işimi yaptım. Ellerinde olay esnasına ait sadece bir fotoğraf karesi bulunduğu için yıllarca gerçek olup olmadığı tartışılan görüntülere aradan yıllar geçtikten sonra yeni bir video eklenmişti.

Bu görüntüleri yıllar sonra ele geçirip dünya ile paylaşan Rus medyası, yeniden ‘o’ görüntüleri gündeme getirdi.

AMERİKAN MEDYASI YALANLADI AMA

Amerika medyası bu görüntülerin sahte olduğunu iddia ederken, Rus uzmanlar ise görüntülerin gerçek olduğunu düşünüyor. Dış basın ise Rus medya organlarının son dönemde uzaylı haberlerine ağırlık vermesine dikkat çekiyor. Özelikle Pravda Gazetesi’nin geçtiğimiz aylarda yine bir grup bilimadamının uzaylılarla temasa geçtiğini iddia etmesi dünya basınında yankı uyandırırken, bir yandan da bu görüntülerin tekrar niçin gündeme getirildiği sorusuna cevap bulunmaya çalışılıyor.

OLAYIN OLDUĞU YIL YAPILAN BİR HABER

Bir başka gezegenden geldiği iddia edilen ve canavara benzeyen bir yaratığın kullanmakta olduğu uçan dairenin enkazı, Gürcistanlı Vasili Dubinshev adında 43 yaşında bir köylü tarafından bulundu.

Rus polisine verdiği ifadeye göre, V. Dubinshev, sabah saat altıda traktörle tarlaya giderken birdenbire gökyüzünde bir gürültü duymuş, başını yukarıya kaldırınca 120 – 150 metre yükseklikte hareketsiz duran bir uçan daire görmüştür. Uçan dairenin çevresi yeşil, sarı ve kırmızı ışıklarla bezenmiş bir haldeydi. Şaşkın köylü, uçan dairenin havada ne kadar kaldığını tayin edemiyor. Belki beş dakika, belki de yarım saat. Hayatım boyunca herhangi bir gerçek ilişki kurmadım. Çocuğum da yok. Peki. Yine de bunu burada yapmayacaksın. Böyle olmaz. Sam, yapamam. Bana bak. Bunu tek başıma yapamam. Satürasyon düşüyor. Solunum eşit. Uyan Chaz. Nefes al dostum. Haydi. Bir bira içerim. Dört bira içerim. Ama on beş kadeh tekila fondip yapılır mı? Paramediklerin geleneği bu. Gelenekmiş! Neden böyle bir şey yaptınız ki? Satürasyon sadece . Tüp yutturulmalı. Olmaz. Maskeyle litre oksijen verelim. Derin nefes alamıyorsa işe yaramaz. Nesiniz siz? Üniversiteli dernek üyelerimi? Alkolden ölenleri sürekli görüyorsunuz. Evet. Hâlen gag refleksi var. Çok az. Chaz haydi. Chaz! Pratt, GCS ve satürasyon düşüyor. Ona tüp yutturmalıyız. Daha değil. Kendine gelebilir. Şuna bakın. Konuşuyor. MAC ve ‘lik tüp. Hayır dedim. Kardeşime tüp yutturmayacaksın. Aspirasyon olunca berbat olacak. Sonrasında tüpü çıkarmak daha kolay. Onu solunum cihazına bağlamayacağım. Marquez, nazogastrik tüp yerleştirelim. Midesini yıkayacağız. Böylece aspirasyon olmaz. Kusmasına neden olur. Ama sonra birdenbire UFO’nun hızla ilerlemeye başladığını görüyor. Uzay aracı ileriye atılıyor. Bir an sonra yolun dönemecindeki bir küçük tepenin arkasından bir patlama sesi duyuluyor. Gökyüzüne mantara benzeyen renkli bir bulut yükseliyor.

Dubinshev, ifadesine şöyle devam ediyor:

«Hemen traktörü patlama noktasına doğru sürdüm. Uçan dairenin geniş bir alana dağılmış parçaları, küçük tepenin çevresindeydi. Parçalar beyaza çalar renkte bir ma­denden yapılmıştı. Derhal polise haber verdim.»

Polis olay yerinde yaptığı araştırmalar sırasında, küçük tepeye yakın ormanın içinde ölü bir yaratık bulmuştu. Bu, insandan ziyade bir sürüngen canavara benzeyen cansız gövde, derhal emniyet altına alınmıştı. Ayrıca kaza yerindeki parçalar ve toprak üzerindeki toz kalıntılarından bir kısmı toplanmıştı.

Yaratığın boyu 132 cm. dir. Duruşu insanı biraz olsun andırmaktadır, Boynu çok kısa, kirpikleri ve gözleri yuvarlaktır. Başında saç yoktur. Burun küçük bir delikten ibarettir. Ağız küçük ve yumuşaktır. İki kulağı vardır. Derisi kırmızı kahverengidir ve buruşuktur. Bütün vücudu ince mavi damarlar kaplamıştır.

Yaratığın üzerindeki giysiler yanmıştır. Belki de yaratık, UFO daha infilâk etmeden kendini dışarı atmış, muhtemel bu amaç için otomatik bir düzenden yararlanmıştır.

Olum nedeni düşmeden olabilir, dünya havasına uyum gösterememekten de. Yaratığın hücre yapısında karbon mevcut değildir. Buna karşılık bol miktarda silikon bilginlerin dikkatini çekmiştir. Haydi Chaz. Uyan. Uyansa iyi olur yoksa seni öldüreceğim. Yemin ederim öldüreceğim. Haydi. Üzgünüm. Satürasyon . Güzel. Bu iyi. Ona oksijen maskesi takalım. Boş yatak isteyeceğim. Güzelmiş. Çok şık. Teşekkürler. Hepsi senin çektiklerin mi? Çoğu. Bazıları arkadaşlarımın. Arkadaşın yok sanıyordum. Kabil’de birlikte kalabileceğin, Marakeş’te yerde yatmana Haber izin veren türde arkadaşlar. Onlara söylemedim. Diana. Ölüm ilânımı okurlar. Onlara haksızlık ettiğine eminim. Bu Haberler. Bomba patlamadan hemen önce çekilmiş bir resmi. Üzüldüm. Sana yardım edeyim. Haydi. Oturalım. Biliyorsun Sam. Kalmak zorunda değilsin. Bir ailen olduğuna, eve gitmen gerektiğine eminim. Aslına bakarsan oğlum uzakta okuyor. Bazı sorunları vardı. Fotoğrafı. Ne dedin? Fotoğrafı var mı? Evet, var. Burada. İşte Alex. Eski bir resmi ama hemen hemen hiç değişmedi. Güzel bir çocukmuş. Teşekkürler. Eskiden aile ile kariyer arasında bir seçim yapmak gerektiğini sanırdım. İkisinin de olabileceğini anladığımda Haber çok geç kalmıştım. Hastalanmıştım. Silikon, silisyum ürünüdür. Deri yapısı bol miktar da Azot ve Helyum emmeye uygundur. Bilimadamları bu özellikte bir yaratığın 1000 fahrenhayt ısı derecesinde bulunan ortamlarda yaşayabileceğini tahmin ederler. Örneğin Venüs gezegeninde. Bilimsel araştırmaları yürüten Dr. Fyodor Petrov; “Yaratığın dünyamızdan çok daha sıcak bir gezegenden geldiği” kanısındadır.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...