Son Dakika
13 Nisan 2024 Cumartesi

En Çok Kazananlar Listesinin Lideri Cristiano Ronaldo!

09 Aralık 2013 Pazartesi, 00:57
en-cok-kazananlar-listesinin-lideri-cristiano-ronaldo-52a4f73207950

Portekizli yıldız Cristino Ronaldo, sosyal medyada en fazla takip edilen sporcular arasında liderlikte yer alıyor.

Yıldız oyuncuların yeşil sahadaki rekabeti her sezon artarken, sosyal medyada sadece bir futbolcunun ismi rakiplerine fark atıyor.

FIFA Ballon D’Or (Altın Top) Ödülü’nün Büyük bölümünü James Joyce’tan araklamıştım. Muhtemelen, neden sürMuhtemelen, neden sürekli Dublin’den bahsettiğimi merak etmişsindir. Bak ben Haber, Haberler Umarım daima arkadaş olarak kalabiliriz. Yalnız takılıyorsun ha? Tıpkı benim gibi. Böyle partiler beni her zaman kederlendirmiştir. Derin düşüncelere dalmış gibisin. Mükemmel bir cinayet planı kurmaya çalışıyordum. Öyle mi? Bir film senaryosu için mi? Film mi? Ben, bana öyle söyledi. Film çekiyormuşsun. Evet. Ama sandığın türden filmler değil. Başka tür şeyler. Ben harika bir cinayet öyküsü biliyorum. Son Dakika Haberleri Öyle mi? Son Dakika Haberleri Müthiş bir entrika. Evet. Hey, bu gece içkiyi fazla kaçırdım. Yani, kusura bakma. Yalnız kalmak istediğinin farkındayım. Hayır, sorun değil. İlginç bir şey düşünmüyordum. Aksine, benim cinayet öyküm Haber, Haberler Haber, Haberler hayli ilginç. Evet? Hikayenin merkezinde çok başarılı bir adam var. İstediği her şeye sahip Haber, Haberler Son Dakika Haberleri Sana bir şey sormak istiyorum. en güçlü adayları arasında, daha önce bu ödülü 4 kez üst üste kazanan Barcelonalı Lionel Messi, bir kez kazanan Real Madridli Cristiano Ronaldo ve geçen sezonu 3 kupayla kapatan Bayern Münih’in Fransız yıldızı Franck Ribery’nin adları öne çıksa da bu rekabetin, sosyal medyada aynı seviyede yaşanmadığı görülüyor.

Real Madrid’in Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo, önemli sosyal paylaşım sitelerinde 90 milyona yaklaşan hayran sayısıyla tüm rakiplerine açık ara fark atarak zirvede yer alıyor.

Cristiano Ronaldo, Twitter’da 23 milyon 107 bin, Facebook’ta da 66 milyon 820 bine yakın takipçisiyle diğer futbolculara açık ara fark atmış durumda. Arjantinli yıldız Lionel Messi’nin resmi Facebook hesabındaki hayran sayısı ise 51 milyon 120 binde kalıyor.

Sanal dünyada en beğenilen oyuncular arasında öne çıkan bir diğer isim ise Milan’ın Brezilyalı oyuncusu Kaka. Özellikle ülkesinde çok sevilen Kaka’nın, resmi Twitter ile Facebook hesaplarındaki hayran sayısı 42 milyonu geçiyor.

MESUT ÖZİL YÜKSELİŞTE

Real Madrid’ten Arsenal’a sezon başında geçen Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil, sosyal paylaşım sitelerindeki hayran sayısını artırıyor. Özellikle İngiltere’deki hayran sayısının yükselmesiyle sosyal medyada Son Dakika Haberleri Ne soracaksın? Sence ben yapmacık birimiyim? Son Dakika Haberleri Ne misin? Son Dakika Haberleri Yapmacık mıyım? Son Dakika Haberleri İçkiyi fazla mı kaçırdın? Son Dakika Haberleri Hayır. Sanırım benden nefret ediyor. Son Dakika Haberleri Kim senden nefret ediyor? Son Dakika Haberleri Senin uyuz kocan. Ne zaman bir araya gelsek, gerildiğimi hissediyorum. Son Dakika Haberleri Kızgın olduğu içindir. Son Dakika Haberleri Neye kızgın? Dalga mı geçiyorsun? O, sürekli dünyayı değiştireceğine dair fantazilerle yaşar. Bütün o filmleri çekiyor. Ama becerebildiği bir şey yok. Dinle tatlım. Artık büyümesi gerekiyor. Burası, gerçek dünya. Kimseye büyük hayallerinden dolayı para vermiyorlar. Bir şeyler yaratman gerekiyor. Senin sabrına da inanamıyorum. Hâlâ gençsin. Hak ettiğin yaşam tarzı bu değil. Lester, biriyle tanıştım. Bu Haber, Haberler Bu harika bir haber. Ve bu korkunç eylemin ardından, içini büyük bir vicdan azabı kaplar.daha popüler olan Özil’in, sosyal paylaşım sitelerindeki takipçisi yaklaşık 18,5 milyona çıkmış durumda.

SÜPER LİG’DE HOLLANDALI VE BREZİLYALILAR

Fenerbahçe formasıyla gösterdiği performansla Türk futbolseverlerin gönlünde özel bir yere sahip Brezilyalı Alex De Souza da önemli hayran kitlesine sahip futbolcular arasında yer alıyor. Brezilyalı futbolcunun Bugün reddettiği dindar geçmişinden kalan küçük kıvılcımlar Haber, Haberler Haber, Haberler bir anda alevlenir. Babasının sesini duymaya başlar. Tanrı’nın, her hareketini izlediğini düşünür. Sanki artık dünya, anlamsız bir yer olmaktan çıkmış, ahlâkın ve adaletin hükmettiği bir yer haline gelmiştir. Ama o, burayı kirletmiştir. Birdenbire paniğe kapılır. Sinir krizi geirmek üzeredir. Her şeyi polise itiraf etmeyi bile düşünür. Sonra bir sabah uyandığında, güneşin parıldadığını ve ailesinin hâlâ yanında olduğunu farkeder. Kriz, gizemli bir şekilde son bulmuştur. Ailesini de yanına alarak Avrupa’ya tatile çıkar. Olayın üzerinden aylar geçmesine rağmen cezalandırılmadığını fark eder. Hatta rahatlamıştır. Suç, başka pek çok cinayetten sorumlu olan bir serserinin üzerine yıkılır. Yani ne fark eder ki? Altı üstü bir cinayet daha. Tamamen özgürdür artık. Hayatı normale dönmüştür. Dış etkilerden korunan varlıklı ve imtiyazlı yaşamına geri döner.Facebook hesabında 2 milyon 837 bin, Twitter hesabında ise 1 milyon 700 bine yakın takipçisi bulunuyor. Sarı-lacivertlilerin Hollandalı yıldızı Dirk Kuyt ise 1 milyon 223 bin Twitter kullanıcısı tarafından takip ediliyor.

Galatasaray’ın Hollandalı oyuncusu Wesley Sneijder, Twitter’da 2 milyon 331 bin, Facebook’ta 1 milyon 943 bin hayran sayısı ile Süper Lig’in sosyal medyada en popüler yüzü olarak dikkati çekiyor. Brezilyalı Felipe Melo da Twitter’da 1 milyon 340 bine yakın takipçi sayısına sahip.

Beşiktaş’ın Brezilyalı oyuncusu Dentinho ise 1 milyon 160 bine yakın taraftarıyla özellikle Twitter’da çok tanınan oyuncular arasında gösteriliyor.

GÜNEY AMERİKALI VE İSPANYOLLAR REVAÇTA

Sosyal medyanın en popüler oyuncuları arasında özellikle Güney Amerikalı ve İspanyol futbolcuların fazlalığı dikkati çekiyor.

Bu oyuncular arasında öne çıkan isimler şöyle:

Ad Kulüp Twitter takipçi sayısı (yaklaşık) Facebook takipçi sayısı (yaklaşık) Toplam

Cristiano Ronaldo Real Madrid 23 milyon 107 bin 66 milyon 820 bin 89 milyon 927 bin

Lionel Messi Barcelona – 51 milyon 120 bin 51 milyon 120 bin

Kaka Milan 17 milyon 535 bin 24 milyon 700 bin 42 milyon 235 bin

Neymar Barcelona 9 milyon 275 bin 16 milyon 823 bin 26 milyon 98 bin

Andres Iniesta Barcelona 7 milyon 575 bin 15 milyon 768 bin 23 milyon 343 bin

Wayne Rooney Manchester United 7 milyon 681 bin 15 milyon 426 bin 23 milyon 107 bin

Ronaldinho Atletico Minerio 8 milyon 15 bin 11 milyon 550 bin 19 milyon 565 bin

Mesut Özil Arsenal 4 milyon 385 bin 14 milyon 112 bin 18 milyon 497 bin

David Villa Atletico Madrid 5 milyon 70 bin 11 milyon 865 bin 16 milyon 935 bin

Gerard Pique Barcelona 7 milyon Evet ama, bu yükü gerçekten taşıyabilecek midir? Her insanın taşıdığı bir günah yükü vardır. Belki arada bir hatırlayıp, kendilerini kötü hissederler ama bu uzun sürmez. Ve zaman her şeyin ilacıdır. Evet ama, en kötü düşleri gerçek olmuştur. Tüyler ürpertici bir hikaye olduğunu söylemiştim, değil mi? Bilemiyorum. Bir insanın bu şekilde yaşaması çok zor. Böylesi bir vicdan azabına çok az insan katlanabilir. Pek çok insan korkunç günahlarla birlikte yaşar. Hem ne yapmasını bekliyorsun? Kendini ele vermesini mi? Demek istediğim, gerçek hayat böyledir. Gerçek dünyada bahaneler üretir, yaptığımız hataları inkâr ederiz. Aksi halde yaşayamayız. Yine de ben, adamın kendini ele vermesini tercih ederdim. Aksi halde hikayen, bir çeşit trajediye dönüşür. 440 bin 9 milyon 335 bin 16 milyon 775 bin

Iker Casillas Real Madrid – 13 milyon 686 bin 13 milyon 686 bin

Carles Puyol Barcelona 5 milyon 915 bin 7 milyon 270 bin 13 milyon 185 bin

Sergio Ramos Real Madrid 4 milyon 6 bin 6 milyon 833 bin 10 milyon 839 bin

Gareth Bale Real Madrid 2 milyon 188 bin 8 milyon 317 bin 10 milyon 505 bin

Radamel Falcao Monaco 3 milyon 801 bin 5 milyon 885 bin 9 milyon 686 bin

Zlatan İbrahimoviç PSG – 9 milyon 585 bin 9 milyon 585 bin

Cesc Fabregas Barcelona 6 milyon 15 bin 3 milyon 200 bin 9 milyon 215 bin

Robin van Persie Manchester United 4 milyon 160 bin 4 milyon 267 bin 8 milyon 427 bin

Rio Ferdinand Manchester United 4 milyon 491 bin 3 milyon 373 bin 7 milyon 864 bin

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...