Son Dakika
16 Temmuz 2024 Salı

Doğum Sonrasında Yapacağımız Güzellik Önerileri

05 Aralık 2013 Perşembe, 05:16
dogum-sonrasi-guzellik-sirlari-529fdfad67c00

Tüm annelerin ortak sorunu olan doğum sonrası vücutta oluşan deformasyonlar hakkındaki sorularınızın tüm cevaplarıyla bu yazıda bulacalsınız.

Hamilelik döneminde oluşan ve doğum sonrasında önemli ölçüde kendini gösteren vücut deformasyonları sorunlarını çözmek hayal değil. Doğum sonrası yapılacak estetetik New York’u komik bir yer haline getirense, içinde çok fazla acı, sefalet ve çılgınlık barındırması. Ama bu sadece komedinin ilk parçasına hayat verir. Bu yüzden mesafeli olmalısınız. Çünkü komedi hakkında hatırlanması gereken altın kural şudur: Bükülüyorsa komiktir. Kırılıyorsa komik değildir. İşte bu yüzden acıdan uzak durmalısınız. Demek istediğimi anlıyor musunuz? Daha önce Harvard’da, birkaç çocuk, bana şöyle bir soru sormuştu: “Komedi nedir?” Onlara dedim ki Haber, Haberler İşte tam olarak anlatmaya çalıştığım noktaya geliyoruz. Dedim ki: “Komedi, trajedi artı zaman demektir” Trajedi artı zaman. Lincoln vurulduğu gece, bu konuda şaka yapamazdınız. Şimdiyse, üzerinden geçen bunca zamanın ardından, her şeyi söyleyebiliriz. Anlıyor musunuz? Trajedi artı zaman.operasyonlarla bu sorunlardan tamamen kurtulmak mümkün. Peki çiçeği burnunda anneler vücutlarında meydana gelen bu deformasyonlar karşısında ne yapmalı ve kimlere başvurmalı? Bu konuyu Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hasan Fındık’a sorduk.

Hamilelik döneminde ve doğum sonrası dönemde yaşanan deformasyonlar nelerdir ?

Deride çatlaklar
Yüzde lekeler
Vücut şeklinin bozulması
Karın bölgesinde göbekli görüntü ve sarkıklık
Meme boyutu-diriliği ve dikliğinin Son Dakika Haberleri Tamam, kestik. Son Dakika Haberleri Bu kadar mı? Çok çabuk olmadı mı? Daha ilk sorudan on makara tükettim. Neyse, benim CBS’e gitmem gerekiyor. Yarın devam ederiz. Kaldığım yeri unutmayın. Ne düşünüyorsunuz? Son Dakika Haberleri Kesinlikle harika. Son Dakika Haberleri Bence fazla sevimliydim. Yarına daha rahat olurum. Trajedi konusunda söyleyeceğim birkaç şey daha var. Son Dakika Haberleri Siyaset ile görüşebilir miyim? Son Dakika Haberleri Bir saniye izin verir misiniz? Dinle, kartlarını doğru oynarsan, bedenime sahip olabilirsin. Son Dakika Haberleri Bedenini bilime adamaya ne dersin? Son Dakika Haberleri Sana kalbimi sunuyorum, sense onu eziyorsun. Hadi ama. Ne zaman işini bırakıp, benimle çalışmaya başlayacaksın? Son Dakika Haberleri Beni hemen kovarsın. Fazla muhalifimdir. Son Dakika Haberleri Hayır hayır. Son Dakika Haberleri Tamam, bekliyorum. Son Dakika Haberleri Zihinsel uyarımı severim. Son Dakika Haberleri değişmesi
Özellikle normal doğum yapanlarda vajen genişlemesi  ve vajen dudaklarında sarkıklık oluştuğundan genital bölge estetiği de sık yapılan operasyonlardandır.
Doğum sonrası dönemde sık olarak yapılan estetik operasyonları nelerdir ?

Hamilelik ve emzirme sırasında oluşan kilo farklılıkları ve hormon değişiklikleri sonrası  kadınlarda pek çok psikolojık ve bedensel değişiklikler oluşur. İstenmeyen bu deformasyonlardan onları kurtarmak için ise artık pek çok yöntem var. Meme operasyonlarından, bel bölgesi operasyonlarına kadar tepeden tırnağa onları istedikleri kusursuz ve doğal görüntüye kavuşturmak mümkün.

Yüz bölgesindeki lekeler ve vücuttaki çatlaklara yönelik neler yapılabiliyor ?

Doğum sonrası lekelere yönelik olarak lazer uygulamalarıyla gerçekleşen cilt soyma prosedürleri Şok terapisini denedin mi? Son Dakika Haberleri Bu iyiydi. Komikti. Son Dakika Haberleri Dinle Lester. Gitmeliyiz. Son Dakika Haberleri Tamam, geliyorum. Son Dakika Haberleri Saat beş oldu. Son Dakika Haberleri Arabada bekle. Son Dakika Haberleri Biraz çabuk olur musun? Son Dakika Haberleri Tamam. Arabada bekle Siyaset Evet, Siyaset ile görüşmek istiyorum. uygulanmaktadır. Çatlaklara yönelik olarak ise yine cihaz uygulamalarıyla birlikte uygulanan  kollojen oluşumunu hızlandıran solüsyonların kullanımıyla başarılı sonuçlar alınmaktadır

Ne tür meme operasyonları uygulanıyor ?

Genel olarak meme dikleştirme ve toparlama operasyonu yapılmaktadır çünkü en sık görülen değişiklik memenin içinin boşalmasıyla birlikte sarkmasıdır. Bunun dışında beden yapısına göre memenin boyutu küçük ise eş zamanlı büyütme işlemi gerçekleştirilebilir.

Karın bölgesi estetiği nasıl yapılıyor ?

Karın bölgesindeki çatlaklı ve sarkık deri çıkarılırken, doğum  nedeniyle bozulmuş olan karın kasları da içten bir korse gibi onarılarak göbekli görüntü giderilir. Eğer kilolu ise eş zamanlı olarak karın ve bel bölgesine liposuction (yağ alma) uygulanarak güzel bir vücut hattı elde edilebilir.

Genital Bölge estetiğinin amacı nedir ?

Doğum sonrası vajen genişlemesi oluştuğu takdirde cinsel haz duyusunda bir azalma söz konusu olmaktadır. Bu hem kadının hem de erkeğin cinsellikten almış oldukları doyumu azaltmaktadır çünkü haz duyusunu oluşturan ana nedenlerden biri temas yüzeylerinin tam ve sıkı olmasıdır. Vajen daraltma operasyonu da işte tam bu sorunu çözerek sağlıklı bir cinsel hayatın devamını sağlamaktadır.

Bazı kadınlarda ve hatta genç kızlarda vajen çevresinde bulunan ve labium denilenBen Halley Reed. Neden benimle birlikte Barbados’a gelmiyorsun? Yüzeriz, güneşleniriz. Üzgünüm. Çillenirim. Bu en iyi atışımdı. Daha iyisini yapamam. Son Dakika Haberleri Tamam, bekliyorum. Son Dakika Haberleri Düşün. Tamam mı? Lütfen. Yarın görüşürüz. Evet, yine Halley Reed. Hat kesildi. Son Dakika Haberleri Tamam. Son Dakika Haberleri Afedersiniz. Henüz resmi olarak tanışmadık. Son Dakika Haberleri Ben Halley Reed. Yardımcı yapımcılardanım. Son Dakika Haberleri Ben Clifford Stern. Yapımcıya sorduğum soruyu size de sorayım. Ne işiniz var bu herifle? Can sıkıcı gösteriş budalasının teki. Programınızın düzeyine hiç yakışmıyor. Aramızda kalsın ama ben vajen dudakları biçimsiz ve sarkık olabilmektedir. Bazı kadınlarda ise bu dudaklar çok büyük veya aşırı küçük olabilmektedirler. Bu çok büyük oranda görünüş olarak kendilerini rahatsız etmekte ve utanma duygusu oluşturmaktadır (iç çamaşırlarında çıkıntı gibi görünmesi vb). Bu sıkıntılar da labium estetiği ile çözülmektedir.

Vücut şeklini daha güzel göstermeye yönelik olarak  en temel operasyon nedir ?

Hormonal ve kilo artışına bağlı olarak vücutta olan değişikliklere yönelik en güzel yöntem liposuction – lipoliz işlemidir. Böylelikle orantısız Gabriel Garcia Marquez’i istemiştim. Son Dakika Haberleri Harika. Son Dakika Haberleri Ama onlar daha popüler birini istediler. Son Dakika Haberleri Ne de olsa bir Amerikan fenomeni. Son Dakika Haberleri Evet. Asit yağmuru da öyle. Ondan gerçekten hoşlanmıyorsunuz, değil mi? “Onu kardeşim gibi severim” Gündem Peki neden buradasınız? Daha önce hiç dışarıdan biri tercih edilmemişti. Evet, biliyorum. Bu işi sadece para için yapıyorum. Bitirmeye çalıştığım bir belgesel var. Programınız için de çok uygun olabilecek birinin biyografisi üzerinde çalışıyorum. Son Dakika Haberleri Öyle mi? Kimmiş? Son Dakika Haberleri Adı Louis Siyaset. Biraz zamanınız var mı? İlk İsraillilerin Haber, Haberler Haber, Haberler inançlarının temelinde Haber, Haberler Haber, Haberler onlara değer veren bir Tanrı vardı. Onlara değer veriyordu ama, onların da ahlâklı olmalarını bekliyordu. Paradoks burada başlıyor: Tanrı’nın bizden ilk beklentisi nedir? Tanrı, İbrahim’den biricik oğlunu, yağ birikimleri sonrası oluşan şekilsizlikler( iri basen-düz bel-geniş ve basık popo-eğri bacak vb) kolaylıkla giderilebilir.

Çatlak tedavisi nedir, nasıl yapılıyor ? 

Vücuttaki çatlaklar sıklıkla doğum sonrası ve kilo alıp vermeler sonucunda  gerginliklere bağlı olarak oluşurlar. Asıl mekanizma cildin ince olan üst tabakasının kalın olan alt tabakasından ayrılmasıdır. Bunun sonucunda hem istenmeyen görüntü hem de  beraberinde  cildin elastikiyetinde azalma olmaktadır. Tedavisinde güncel olarak, ciltte mikro kanallar açarak içerisinde büyüme faktörleri olan karışımların  uygulanması oldukça etkindir. Mikrokanalların açılmasında üzerinde yüzlerce mikro iğne bulunan silindir şeklinde  kişiye özel bir alet kullanılmaktadır.

Böylece çatlak olan alanlarda  cildin derin tabakasına ulaşacak şekilde yüzlerce kendisi için kurban etmesini istedi. Başka bir deyişle, binlerce yıllık çabaya rağmen, Hâlâ tam anlamıyla sevecen bir Tanrı imajı oluşturmayı başaramadık. Bu bizim kapasitemizi aşıyor. Son Dakika Haberleri Gerçekten çok ilginç biri. Son Dakika Haberleri Büyüleyici biridir. Son Dakika Haberleri Dizi için harika bir tercih olabilir. Son Dakika Haberleri Lester’ı şutlayıp, Son Dakika Haberleri onunla devam etmek istersen, ben varım. Son Dakika Haberleri Lester’ı şutlayamayız. Ama sanırım seni finanse etmeleri için onlarla konuşabilirim. Eğer her şey yolunda giderse, sonbaharda bir boşluk bulabiliriz. Harika. Bu, benim için de iyi olur. Şimdiye kadar ulaştığım en geniş seyirci kitlesi olabilir. Harika. Hemen üzerinde çalışmaya başlayalım o zaman. Biliyor musun? Daha yeni tanışmamıza rağmen sana hemen kanım ısındı. Benim de ona. Selam. Geçerken bir uğrayım dedim. kanallar açılmaktadır. Bu tedavinin en önemli özelliği cildin sadece yüzeyel tabakasına değil derin tabakasına da özellikli karışımların ulaşabilmesidir. Böylece kollajen yapımı uyarılarak cildin hem  elastikiyetinin artması hem de çatlak görüntüsünün azalması sağlanmış olur. Bu şekilde çatlağın oluşma mekanizmasına uygun olarak tedavide hem yüzeyel hem de derin cilt tabakalarına uygulanan tedavi her zaman daha olumlu sonuçlar doğurmaktadır.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...