Son Dakika
13 Nisan 2024 Cumartesi

Galatasaray Batum’a Futbol Okulu Kuruyor

26 Kasım 2013 Salı, 00:35
gsfutbolokulu

Galatasaray Batum’a Futbol Okulu Kuruyor

Edinilen bilgide, Gürcistan’ın Acaristan Özerk Cumhuriyeti ‘nden Batum’da bir futbol okulunun açılması sebebiyle  Galatasaray Kulübü’ne talepte yapıldı. Talebin ardından kulüp yetkilileri Acaristan Özerk Cumhuriyeti Eğitim, Kültür ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Valeri Beradze,Çok fazla işbirliği de olmuyor. Bunlar en üst düzey komutanlar. Elimizde isim var. Bunlar savaş başladığında İmparator ile birlikte olan insanlar. Hepsini sorgulamak için yeterli zaman yok. Hangisinin önemli bilgiye sahip olduğunu bilmenin başka bir yolu yok, efendim. Hiçbir sözde Japon dostumuz aralarında yok, bu yüzden bize yardım edemezler. Eğer dostlarımız bize yardım edemiyorsa, düşmanlarımızı deneyelim. Dostlarına ihanet etmeyeceklerdir, efendim. Hiçbir sebepleri yok. Söz konusu İmparatorlarını kurtarmaksa yaparlar., başbakanlığa İmparator tarafından getirildi. Pearl Harbor saldırısı emri onun ofisinde verildi. İntihara kalkışmasından sonra, savaş suçundan yargılanmasına dek, Sugamo hapishanesinde tutuluyor. Sıhhıyecilerimiz idamını göreceği güne kadar onu canlı tutuyorlar. Sayın Başbakan, asılacaksınız. İmparator’un aynı kaderi yaşamasını ister misin? Üç isme ihtiyacım var. Üç efendim Konoe. Hepsi bu. Teşekkürler. Haber , efendim. Şimdi olmaz, Rogers. Fumimaro Konoe. Fumimaro Konoe Başbakan yapılmış savaştan hemen önce. Gençlik ve Spor İşleri Dairesi Başkanı Merab Nagervadze ile temaslarda bulundu.
Batum’da yapılan görüşmede;  Arhavi İlçesi’nde bulunan Galatasaray Spor Okulu’nu ziyaret ederek İyi bir sebebi olmalı. Bir görüşme ayarla. Emredersiniz. Ailesinde sözü çok geçer mi? Fazlaca. Öyleyse intiharı düşünecektir? Evet, efendim. Gerek yok., ve diğerleri ile birlikte tutuklanmamama şaşırdım. Adın listedeydi. Ama çıkardım, şimdilik. İmparator’u iyi tanıyorsun. Herkesin bildiği kadar tanıyorum Majestlerini. Savaşa karşı mıydı? Majesteleri bütün savaşlara karşıdır. Doğası gereği barışçıdır, çok naziktir. Ama Pearl Harbor’a izin verdi., ve askerler gücü ele alınca Majesteleri bastırıldı. Milli bir yanılgıydı. Durduramaz mıydı olanları? Bilmiyorum. Olaylardan sonra yönetimden uzaklaştırıldım. Neden? Pearl Harbor’dan üç ay önce, Başkan Roosevelt’e gizli bir kanal açtım. Ona, çatışmadan kaçınmak için herhangi bir yerde görüşebileceğimi söyledim. Bunu hala durdurabilirdik ancak, askerlerin hiçbiri bunla ilgilenmiyordu. Öyleyse savaşı başlatma sorumluluğunu üstüne alıyor mu? Bu siyah ve beyaz meselesi değil, Haber Milyonlarca insan onun adına öldü. Gökyüzünüz kamikazelerle doluydu. incelemelerde bulundular. Acara ekibi burada; Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Arhavi Galatasaray Futbol Okulu Başkanı Mehmet Alım ve Yöneticisi Engin Önkibar’ı karşıladı.
Arhavi’de bulunan Galatasaray Futbol Okulu idarecileri ile karşılıklı görüş alışverişinde bulunan heyet, amaçlarının Batum’da da böyle bir okul açarak futbolla uğraşan gençleri yetiştirmek ve iki ülke arasındaki sportif faaliyetleri arttırmak olduğunu dile getirdi. Heyet ardından ilçedeki spor İmparatorluğunu genişlettiği her gün vahşetler yapılıyor, işgal ediliyor, fethediliyor, kırıp geçiriliyordu. İki şehrimizi küle çevirdiniz, çocuklarımızın yaşamlarını bitirdiniz. İki taraf da suçluydu. Evet, Çin’de bazı yerleri işgal ettik, ama İngiltere, hatta Portekiz, bizden önce de yapmadı mı? Evet, Singapur ve Malaya’yı aldık, ama İngilizlerden aldık. Filipini, Filipinlilerden değil onu İspanyollardan alan Amerikalılardan aldık. Bir bölgeyi ele geçirmek, uluslararası suçsa kim mahkum edecek İngiliz, Fransız, Hollandalı ve Amerikalı liderleri? Hiçkimse. Öyleyse Japonya’nın farkı ne? Hiçbirşey. Görüyorsunuz, Haber, Sizin başarılı örneğinizi takip ediyoruz. Tarih dersine ihtiyacım yok Ekselansları. Kesin olarak bildiğim şey, savaş sırasında, Japonya’da bir ateş vardı. Ben o kıvılcımın bir parçasıydım. İstediğinizi size veremem, Haber Kim verebilir öyleyse?, ile konuşmalısınız. Koichi , Kraliyet mühürünün baş koruyucusu, İmparatorun en yakın danışmanı, tesisini gezdi. Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, heyetin ilçedeki Galatasaray Futbol Okulu’nu ve diğer spor tesislerini beğendiklerini belirterek ilçede yapak isteyecekleri sportif faaliyetlerde kendilerine her türlü kolaylığı sağlamaya hazır olduklarını söyledi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...